Троль (платформа)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Бурова платформа «Тролль А» («Troll А»)

«Тролль А» («Troll А») — велика бурова платформа розташована на газовому родовищі Troll поблизу західних берегів Норвегії. Вона вражає своїми масштабами та інженерними досягненнями: платформа встановлена на бетонній основі з чотирьох опор висотою 369 м, які в свою чергу спираються на основу з 19 збірних бетонних блоків. Загальна висота конструкції 483 м (з яких 300 м припадають на підводну частину), вага – 656 тис. т. Глибина моря на місці встановлення платформи – 303 м. Товщина металобетонних опор складає 1 м. Вони зафіксовані на дні за допомого шести 40-метрових вакуумних якорів. Як баласт для забезпечення необхідної стійкості в порожню бетонну основу платформи через спеціальні клапани залита морська вода. Під дією маси баласту та тиску води нижня секція платформи занурилася в морське дно на 11 м, де і залишиться на 70 років передбачуваного терміну служби цієї бурової.

У одній з чотирьох опор споруджений ліфт.

Видобуток газу почато тут у 1996 р. На платформі розміщений хімічний завод по його переробці. Загальна проектна кількість свердловин – 39, глибина буріння в морському дні – близько 1,5 км.

Джерела[ред. | ред. код]

Література[ред. | ред. код]

  • Білецький В. С., Гайко Г. І., Орловський В. М. Історія та перспективи нафтогазовидобування: Навчальний посібник. — Харків–Київ, НТУ «ХПІ»; Київ, НТУУ «КПІ імені Ігоря Сікорського»: ФОП Халіков Р. Х., 2019. — 302 с. ISBN 978-617-7565-25-2