Туровєров Олександр Васильович

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Туроверов Олександр Васильович
Народження 1833(1833)
Смерть 1890(1890)
Рід діяльності поет, військовий діяч
Жанр вірш
Нагороди та премії
Орден Святого Станіслава
Орден Святої Анни 1 ступеня
Орден Святої Анни 2 ступеня
Орден Святої Анни 3 ступеня

Олександр Васильович Туроверов (рос. Александр Васильевич Туроверов)  (18331890) — поет, військовий діяч.

Біографія[ред.ред. код]

Орден Святої Анни

А. В. Туроверов народився в потомственою дворянській сім'ї, закінчив Новочеркаську гімназію та юридичний факультет Харківського університету. З жовтня 1848 року працював у канцелярії військового правління, а потім військовим осавулом і ад'ютантом при донському наказного отамана. За цей час отримав чин військового старшини і ордену Святого Станіслава і Святої Анни 3-х ступенів. З 1861 по 1863 роки служив мировим посередником в Донецькому окрузі та в жовтні 1869 року був звільнений у відставку в чині підполковника. У березні 1870 року він знову повернувся на служу і був «неодмінним членом обласного по селянських справах присутствія». У травні 1887 року він отримав чин генерал-майора, остаточно відійшовши від справ, віддавшись улюбленому заняттю — стихотворчеству.

Творчість[ред.ред. код]

Олександр Туроверов був відомий як автор збірки віршів «Козачі дозвілля» (1858), де вміщено вірші «бойовий Кінь з похідним вьюком» і «Багато років Війську Донському», які стали популярними в широких верствах козацтва (перший вірш стало широко відомою піснею). Цей родовий туроверовский талант до стихотворчеству передається в подальшому і Миколі Туроверову.

Олександр Васильович Туроверов похований у р. Новочеркаську.

Література[ред.ред. код]

  • Астапенко М. П., Астапенко Е. М. Микола Туроверов: козак, воїн, поет. — Ростов н/Д, ТОВ «Терра», 2014. — 100 с. ISBN 978-5-906446-03-9

Посилання[ред.ред. код]