Факс

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Факс
Telefax.JPG
Папір для факсу

Факс — документ, що пересилається телефонними лініями. Факсимільну машину теж скорочено називають факсом. В різних формах машини існували ще з кінця 19 століття, однак сучасні машини стали поширеними починаючи з 1970 років внаслідок збільшення попиту та здешевлення апаратів.

З появою інтернету, ним стали користуватись як заміною факсимільного зв'язку, однак попри різні негативні прогнози, факсами й далі користуються. Факс, як і телефон, залишаються звичними (якщо не обов'язковими) атрибутами підприємств та державних організацій.

Види факсів i типи[ред. | ред. код]

Розрізняють багатофункціональні і монофункціональні типи факсів. Дії, які можуть виконувати монофункціональні факси, обмежуються базовим набором, вони дозволяють приймати і відправляти повідомлення, виконувати звичайне копіювання листів, керувати записною книгою телефона, списками розсилки та іншим. Багатофункціональний факс вміщує в собі функції: факсу, копіра, принтера, сканера, телефона.[джерело?]

Факси також бувають кольорові і монохромні. Розрізняють такі види факсів, які працюють на термоплівці, термопапері, струменеві і лазерні факси.

Див. також[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]