Фонд громади

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Фонди громад — неурядові благодійні структури, призначення яких полягає в підвищенні якості життя громад, на території яких поширюється їхня діяльність. Фонди громад визначають потреби місцевої громади, заохочують благодійні пожертви і накопичують кошти, з яких надають гранти на впровадження ініціатив з вирішення соціально важливих місцевих проблем.[1]

Перший фонд громади був заснований Фредиріком Гофом у Клівленді, США в 1914 році, котрий функціонує під назвою Фонд Клівленду. Перштй Фонд громади Канади з'явився у 1921 році. Починаючи з 1980-х років фонди громад були створені майже у кожній країні світу.

Розвитком Фондів громад в Україні займається Ініціативний центр сприяння активності та розвитку громадського почину «Єднання» (скорочено — ІСАР «Єднання») за сприяння фонду Чарльза Стюарда Мотта.[2] В рамках програми «Школа Фондів Громад» на території України діють 24 фонди громади, як у великих містах так і у регіональних центрах.

У 2010 році представники ІГС назвали основні та бажані ознаки й характеристики фондів громад в Україні. Результати даного опитування були опубліковані у 2013 році під назвою «Базові ознаки фонду громади»[3] Основними ознаками фонду:

  • Чітко визначена територія діяльності;
  • Самоврядність на основі представництва;
  • Місцеві джерела підтримки;
  • Розвиток благодійності в громаді;
  • Перерозподіл фінансових ресурсів.


Примітки[ред. | ред. код]