Форт Лалбагх

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Форт Лалбагх (бенг. লালবাগ দূর্গ) — укріплена фортеця в Дацці, столиці держави Бангладеш. Будівництво Лалбагха почалося 1678 року шах-заде Султаном Мухаммадом Азамом, сином могольского падишаха Аурангзеба.[1]

Форт Лалбагх (2015)

Історія[ред. | ред. код]

Фортеця знаходиться в північно-західній частині Дакки на березі річки Буріганга. Шахзаде Султан Мухаммад Азам почав будівництво, коли перебував на посаді субадара Бенгалії. Шаіста-хан, дядько падишаха Аурангзеба, очолив будівництво об'єкта після того як змінив Мухаммада Азама на посаді субадара. Вважається, що передчасна смерть його улюбленої дочки Парі Бібі викликала припинення будівництва. Вона була заручена з шах-заде Мухаммадом Азамом.[2]

Фортеця має прямокутну форму і охоплює площу 1082х800 метрів. По периметру розташовані восьмикутні башти. Монументальні ворота на південному сході і північному заході знаходяться на відстані 800 метрів один від одного.

Будівля побудована в архітектурному стилі Великих Моголів. Спочатку фортеця повинна була мати три поверхи, але будівництво третього поверху було припинено після смерті дочки субадара Шаіста-хана.

Гробниця Бібі Парі[ред. | ред. код]

Могила Бібі Парі, дочки хана Шаіста, знаходиться в центрі комплексу. Усипальниця розташована в центральній кімнати, яка має форму квадрата. Могила вкрита восьмикутним куполом, який обгорнутий латунними пластинами. Всі внутрішні стіни кімнати вкриті білим мармуром. Ще одна невелика могила розташована в південно-східному кутку кімнати.

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Архівована копія. Архів оригіналу за 8 грудня 2015. Процитовано 30 листопада 2015. 
  2. Архівована копія. Архів оригіналу за 25 вересня 2015. Процитовано 30 листопада 2015.