Фудзівара но Кійокава

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Фудзівара но Кійокава
藤原 清河
Fujiwara no Kiyokawa.jpg
Псевдо Хецзін
Народився невідомо
Помер 778
Китай
Підданство Японія
Діяльність дипломат
Посада санґі
Рід Північні Фудзівара
Батько Фудзівара но Фусасакі
Мати представниця клану Катано
Брати, сестри
Діти 1 донька

Фудзівара но Кійокава (д/н — 778) — середньовічний японський державний діяч, дипломат, мандрівник періоду Нара.

Життєпис[ред. | ред. код]

Походив з роду Північних Фудзівара, гілки клану Фудзівара. Син Фудзівара но Фусасакі, двірцевого міністра. Про молоді роки нічого невідомо. Наприкінці 730 років отримав старший шостий ранг, 740 року — молодший п'ятий ранг. 741 року стає другим помічником голови Центрального міністерства. 743 року очолив провінцію Ямато, що свідчило про посилення статусу Кійокави при імператорському дворі. У 746 році досяг молодшого четвертого рангу. 749 року призначено санґі.

750 року очолив посольство до династії Тан. Посольство дісталося до Чан'ані (столиці Китаю), де було прийняте імператором Сюань-цзуном. Фудзівара но Кійокава справив на нього приємне враження своїми манерами і знанням китайської мови. Усіляко захищав честь і гідність свого імператора: так під час новорічного вітання китайського імператора було посаджено японських послів нижче представників Тибеті і Сілли, на що виражено протест. В результаті японців було посаджено вище сілланців. 751 року при спробі повернутися до Японії судно, на якому був Кійокава, потрапило у великий шторм, в результаті чого його було піднесено до узбережжя Аннаму (сучасний північний В'єтнам).

Лише у 755 році зумів добратися до Чан'аня, але не змігвже відправитися до Японії, оскільки в Китаї почалося повстання на чолі із Ань Лушанем. Тому поступив на службу до Сюань-цзуна, взявши ім'я Хецзін, також одружився зі знатною китаянкою. 759 року планувалося відправити Кійокави до Японії, але розгардіяш у Китаї змусив того залишитися.

763 року Фудзівара но Кійокава було призначено камі (губернатором) японської провінції Хітаті, а 764 року — надано молодший третій ранг. Сам Кійокава продовжував мешкати в Китаї. Відомо, що до 777 року служив імператорам з династії Тан, але подробиці невідомі.

777 році до Китаю прибуло нове японське посольство. Фудзівара но Кійокава збирався разом з ним повернутися, але 778 року помер. Втім його доньку Кідзьо було відправлено до Японії. Посмертно Кійокаву було призначено дзедуші Лучжоу.

Джерела[ред. | ред. код]

  • Frederic, Louis (2002). «Japan Encyclopedia.» Cambridge, Massachusetts: Harvard University Press.
  • Zhenping Wang «Ambassadors from the Islands of Immortals: China-Japan Relations in the Han-Tang Period». University of Hawaii Press, 2005 9. 49 ISBN 9780824828714