Хостмайстер

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Хостмайстер
Тип бізнес і неприбуткова організація
Галузь Інформаційні технології
Спеціалізація 63.11 Оброблення даних, розміщення інформації на веб-вузлах і пов'язана з ними діяльність
Засновано 2001
Ключові особи

адміністратор Дмитро Кохманюк

директор Левченко Олег Михайлович
Член Council of European National Top Level Domain Registriesd
Код ЄДРПОУ 31306359

«Хостмайстер», ТзОВ — українське підприємство, що надає послуги з адміністрування і технічного супроводу домену .ua і публічних доменів у ньому.

Історія[ред. | ред. код]

1992 року керівник IANA Джонатан Постел делегував повноваження з адміністрування домену .ua українському фахівцеві Олегу Волощуку, через два роки Олег передав ці повноваження Дмитру Кохманюку та Ігорю Свиридову[1]. До 2001 року домен розвивали ентузіасти, які в інтересах українського Інтернет-співтовариства об'єдналися в українську групу координації мережі (UA NCG)[2].

21 лютого 2001 неформальне товариство UA NCG (до котрого входили адміністратори домену першого рівня .ua і публічних доменів другого рівня *.ua) ухвалили створити ТОВ «Хостмайстер» — юридичну особу, основною метою якої є практичне втілення діяльності адміністратора національного домену верхнього рівня .ua (англ. ccTLD). чинні на той час адміністратори домену .ua — Дмитро Кохманюк та Ігор Свиридов разом з іншими адміністраторами публічних доменів *.UA, увійшли до складу засновників товариства. Усі засновники володіли рівними частками в статутному фонді підприємства. Директором товариства була Тетяна Долинська[сумнівно ][джерело?].

2004 року Хостмайстер було визнано монополістом на ринку адміністрування доменних послуг .ua (зі стовідсотковою часткою) та оштрафовано за зловживання монопольним становищем[3][4].

Місія[ред. | ред. код]

Супровід національного домену верхнього рівня .ua відповідно до законодавства України й технічних вимог до адміністратора ccTLD (установлені RFC і рекомендаціями IANA/ICANN).

Товарні знаки[ред. | ред. код]

ТОВ «Хостмайстер» належать права та товарні знаки[джерело?]:

  • UA ccTLD
  • UANIC
  • Hostmaster

Неформальний талісман[ред. | ред. код]

Черепаха уособлює мудрість, неквапливу і методичну цілеспрямованість, захищеність та довголіття[джерело?].

Див. також[ред. | ред. код]

Джерела[ред. | ред. код]

  1. Виталий Жданов (31 марта 2010). Борьба за буквы. LB.ua. Процитовано 2020-03-30. 
  2. Секретаріат ради українських правозахисних організацій (5.02.2004). “Хостмайстеру” не вдалось домогтися визнання незаконності володіння урядом доменом .ua. Українська Гельсінська спілка з прав людини. Процитовано 2020-03-30. 
  3. Евгения Подгайная (31 марта 2015). Почему "Хостмастер" диктует свои правила игры на доменном рынке. Процитовано 2020-03-30. 
  4. Відмовлено у порушенні провадження з перегляду ухвалою Судової палати у господарських справах Верховного Суду України N 44/326. Ліга Закон. 18 серпня 2005. 

Посилання[ред. | ред. код]