Шаблон:Добра

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Moon nearside LRO color mosaic (bright).png Море Дощів (лат. Mare Imbrium) — море на Місяці, у північно-західній частині видимого боку. Друге за розміром місячне море після Океану Бур: його діаметр — близько 1150 км, а площа — близько мільйона км2. Має круглу форму й оточене переривчастим кільцем гірських хребтів. Море Дощів лежить у величезному кратері (імпактному басейні) — одному з найбільших та наймолодших басейнів Місяця. Частинами його валу є місячні Карпати, Апенніни, Кавказ, Альпи та інші гори, що оточують море. Сліди викидів, що розлетілися при утворенні цього кратера, простежуються на більшій частині видимого боку супутника. Появою басейну Моря Дощів розпочався відрізок геологічної історії Місяця, названий за його іменем, — імбрійський період.

Pieter Bruegel the Elder - The Fall of the Rebel Angels - Google Art Project.jpg Падіння бунтівних янголів (нід. De val der opstandige engelen) — картина фламандського художника Пітера Брейгеля Старшого, що була створена в 1562 році. За основу взятий сюжет із Біблії про відвернення значної частини янголів на чолі зі Сатаною від Бога та добра в цілому, що був описаний у книзі Об'явлення Івана Богослова (12:7 — 12:10-12). Картина зберігається в бельгійському музеї старих майстрів[en] (Королівські музеї витончених мистецтв) під інвентарним номером — Inv. 584. Разом з «Божевільною Гретою» та «Тріумфом смерті» картина «Падіння бунтівних янголів» є частиною «Трилогії пошуку Бога».

U.S. Navy EA-18G Growler breaks away from a U.S. Air Force KC-135 (altered).jpg Boeing EA-18G Growler — американський військовий палубний літак радіоелектронної боротьби і протидії. Призначений для ведення радіоелектронної боротьби та розвідки авіаносного крила. Розроблений компанією The Boeing Company на основі багатоцільового винищувача палубного базування F/A-18E/F Super Hornet. Перший політ здійснив 15 серпня 2006 року, з початку виробництва у 2007 році, побудовано понад 100 одиниць. Перебуває на озброєнні ВМС США і ВПС Австралії. Замінив собою Grumman EA-6 Prowler, який стояв на озброєнні ВМС США з початку 1970-х років.