Шіба-іну

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Шіба-іну
Female Shiba Inu.jpg
Походження Японія Японія
Інші назви шіба-кен,
малий японський собака,
японський карлик
Характеристики
Зріст самців 39,5 ± 1,5 см (si)
40,0 ± 1,5 см (fci)
Зріст самиць 36,5 ± 1,5 см (si)
37,0 ± 1,5 см (fci)
Вага самців 10—13 кг (si)
9—14 кг (fci)
Вага самиць 7—9 кг (si)
8—13 кг (fci)
Тривалість життя 12—15 років
Класифікація МКФ:
Група Група 5: Шпіци та породи
примітивного типу
Секція Секція 5. Азійські шпіци
та близькі породи
Стандарти породи
FCI стандарт
Пес свійський (Canis familiaris)


Шіба-іну (яп. 柴犬) — порода мисливських собак, виведена на японському острові Хонсю, найменша з шести порід споконвічно японського походження. 1936 року оголошена національним надбанням Японії, де основне поголів'я цих собак перебуває в селах.

шіба належить до стародавніх порід. Її предками були собаки, яких використовували для полювання на пернату дичину в заростях із густим підліском, а також на ведмедя, оленя та кабана. Схрещуючи їх між собою, концентрували та закріпляли бажані мисливські характеристики.

Назва[ред. | ред. код]

Згідно з системою Коваленка, назва породи українськими буквами пишеться шібаіну або шібакен — в японській мові ієрогліф 犬 може читатись іну або кен, схоже на те, як українською можна сказати «собака» або «пес». Шіба-іну, або малий японський собака, на Батьківщині має назву шіба-кен, або японський карлик.

Існує декілька гіпотез щодо походження її назви. За однією з них слово «шіба» може бути похідним від слова «шібафу», що означає пучок трави, позаяк колір шерсті нагадує колір пожовтілої трави, за іншою походить від старого місцевого значення слово «маленький».

Назву породи також можна перекласти «собака з повного чагарнику лісу», що відображає назва породи. шіба стала винятком серед інших національних японських порід, назви яких були пов'язані з географією та надавались на честь районів їх найбільшого розповсюдження.

Література[ред. | ред. код]

  • Chiba M., Tanabe Y., Tojo T., Muraoka T. Japanese dogs : Akita, Shiba, and other breeds. — Kodansha International, 2003. — 94 p. — ISBN 4-7700-2875-X.
  • Payton L. Shiba Inus: pet owner's manual. — Barron's Educational Series, 2003. — 96 p. — ISBN 0-7641-2377-7.