Iranolacerta brandtii

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Версія від 12:03, 6 листопада 2016, створена MobyBot (обговорення | внесок) (Опис: replaced: очами → очима за допомогою AWB)
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Iranolacerta brandtii
Біологічна класифікація
Домен: Ядерні (Eukaryota)
Царство: Тварини (Metazoa)
Тип: Хордові (Chordata)
Підтип: Черепні (Craniata)
Інфратип: Хребетні (Vertebrata)
Клас: Плазуни (Reptilia)
Ряд: Лускаті (Squamata)
Підряд: Lacertilia
Родина: Справжні ящірки (Lacertidae)
Рід: Iranolacerta
Вид: Iranolacerta brandtii
Iranolacerta brandtii
De Filippi, 1863
Синоніми
Lacerta brandtii,

Darevskia brandtii

Посилання
МСОП: 164697

Iranolacerta brandtii — представник роду перських ящірок з родини Справжні ящірки.

Опис

Загальна довжина сягає 12—13 см. Колір шкіри буває світло-коричневого кольору. З боків тягнуться по 1 поздовжньому рядку вузьких, коротких, неправильної форми плям, які зазвичай з'єднуються один з одним й окреслюють зверху поздовжній ряд білуватих округлих цяток. Боки шиї й тулуба мають світлі та чорні неправильні, розтягнуті плями або цятки. У період парування голова зазвичай зелена. Черево жовтуватого кольору, але зовнішні черевні щитки зеленуватого забарвлення. Нижня поверхня стегон, анальна область і низ хвоста помаранчеві. Хвіст досить довгий й набагато більший за тулуб. Голова невелика й тупа. Спереду підочного щитка є 3—4 верхньогубних щитка. Міжщелепний щиток у цих ящірок не торкається ніздрів. Поміж очима немає зернят на відміну від інших ящірок.

Спосіб життя

Полюбляє напівпустелі та гірські місцини, рідколісні чагарники, узбережжя солоних озер. У горах зустрічається до 300 м над рівнем моря. Тут ховається вночі серед трави, каміння, у норах. Активна вдень. Харчується комахами та іншими дрібними безхребетними. При небезпеці може відкидати хвоста, який ламкий. Це дуже полохлива тварина. Швидко пересування серед каміння.

Це яйцекладні ящірки. Самиця відкладає до 4 яєць.

Розповсюдження

Північно-західний Іран та південно-східний Азербайджан. Діапазон поширення за висотою: 500 — 2600 м над рівнем моря в Ірані.

Джерела