Скат плямистий

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Скат плямистий

Біологічна класифікація
Царство: Тварини (Animalia)
Тип: Хордові (Chordata)
Підтип: Черепні (Craniata)
Інфратип: Хребетні (Vertebrata)
Надклас: Щелепні (Gnathostomata)
Клас: Хрящові риби (Chondrichthyes)
Підклас: Пластинозяброві (Elasmobranchii)
Надряд: Скати (Batoidea)
Ряд: Орлякоподібні (Myliobatiformes)
Родина: Орлякові (Myliobatidae)
Рід: Каптуровий скат (Aetobatus)
Aetobatus narinari
(Euphrasén, 1790)
Посилання
Вікісховище: Aetobatus narinari
Віківиди: Aetobatus narinari
ITIS: 160978
МСОП: 42564343
NCBI: 87140
Fossilworks: 154700

Скат плямистий (Aetobatus narinari) — скат з роду Каптуровий скат родини Орлякові.

Опис

Ширина диска цього скату сягає 2,3-2,5 м завширшки та 50-55 см при вазі 225–230 кг. При цьому додатково хвіст досягає 3-5 м. Голова велика та пласка. Очі розташовані з боків, морда має трикутну форму, сплощена. зуби пласкі, що дозволяє розплючувати мушлі. Грудні плавці за своєю будовою схожі на плавці інших представників цього роду. на хвості присутні від 1 до 6 отруйних шипів. Характерною особливістю є забарвлення цьогго скату. На темному фоні спини наявні численні світлі плямочки. Також вони розташовані з нижньої сторони «крил»-плавців.

Спосіб життя

Полюбляє тропічні та субтропічні води з температурою 24-27 °C, часто перебуває у лагунах та біля рифів. Трапляється на глибині до 60-80 м, не занурюючись далеко, часто біля піщаного ґрунту. Зустрічається поодинці, також утворює групи до 200 особин. Полює переважно на креветками, крабами, в меншій мірі живиться восьминогами, устрицями, морськими равликами, дрібною донною рибою та кільчастими черв'ями. За допомогою рила риє пісок, вишукує здобич.

Статева зрілість настає у 4-6 років. Процес спарювання триває 30-90 секунд. Це яйцеживородний скат. Самиця після 12 місяців вагітності народжує 1-10 дитинчат завдовжки 17-35 см .

Розповсюдження

Зустрічається у Тихому (від Індонезії до Японії та від Каліфорнійської затоки та Галапагоського архіпелагу до Австралії), Атлантичному (від штатів Північна Кароліна та Флорида у США, Бермудських островів через Мексиканську затоку та Карибський басейн до Бразилії, а також у Африці — від Мавританії до Анголи) та Індійському океанах (від Червоного моря до Малайського півострова).

Джерела

  • Hans A. Baensch/Robert A. Patzner: Mergus Meerwasser-Atlas Band 6 Non-Perciformes (Nicht-Barschartige), Mergus-Verlag, Melle, 1998, ISBN 3-88244-116-X
  • Siliotti A. (2006) Poissons de la mer Rouge. Geodia Edizioni, Vérone, 287 p.