Комп'ютроніум

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Версія від 16:36, 16 квітня 2019, створена InternetArchiveBot (обговорення | внесок) (Виправлено джерел: 1; позначено як недійсні: 0. #IABot (v2.0beta14))
(різн.) ← Попередня версія | Поточна версія (різн.) | Новіша версія → (різн.)
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Комп'ютроніум (англ. Computronium) — гіпотетичний матеріал, що використовується як певна запрограмована матерія, субстанція для комп'ютерного моделювання віртуальних чи реальних об'єктів[1].

Комп'ютроніум є найкращим обчислювальним пристроєм завдяки якому можливе теоретично максимальне упорядкування структури матерії, сформованої з визначеної кількості матерії.

Комп'ютроніум в іграх

[ред. | ред. код]

У серії комп'ютерних ігор Всесвіт X, таких як X: Beyond the Frontier і книгах Хельге Т. Каутца («Легенда Фарнхема», «Нопілей», «Йошико», «Охоронець Воріт», «Охоронць Землі») описується використання матеріалу комп'ютроніуму для перетворення зоряної матерії в Хмару сутності: «Єдиним матеріалом, який дозволяє наблизитися до максимуму (сили розуму), є матеріал на основі виродженої матерії, названий комп'ютроніумом. Він функціонує на основі квантової механіки, дозволяючи використовувати максимальну обчислювальну потужність на одиницю простору»

Комп'ютроніум в літературі

[ред. | ред. код]

У серії романів «Автостопом Галактикою» Дугласа Адамса наша планета Земля представлена запрограмованою матерією, яка є перебудованою в один комп'ютер для знаходження правильної відповіді на питання про сенс життя, всесвіту і всього іншого. (англ. Answer to Life, the Universe, and Everything).

У своїй книзі Accelerando письменник Чарльз Стросс також використовує цей термін.

У книзі Revelation Space фантаста Аластера Рейнольдса одна з нейтронних зірок з назвою Hades була перетворена в масивний суперкомп'ютер. У цьому випадку нейтронна речовина зірки Hades стало комп'ютроніумом.

Примітки

[ред. | ред. код]
  1. Amato, I. (21 Aug. 1991). Speculating in Precious Computronium. Science 253:856-857

Посилання

[ред. | ред. код]