Храм святителя Миколая (Поділ)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Версія від 07:09, 31 липня 2019, створена InternetArchiveBot (обговорення | внесок) (Виправлено джерел: 0; позначено як недійсні: 1. #IABot (v2.0beta15))
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Якір перед входом, крім смислу духовного пристанища, нагадує про Св. Миколая як патрона мореплавців
Не плутати з Церквою святого Миколи Йорданського УПЦ МП, яка також розташована на Подолі в Києві і яку також називають храмом святителя Миколая Чудотворця

Храм Святителя Миколая — сакральна споруда на Подолі в Києві. Сучасна дерев'яна церква збудована в традиціях народної архітектури. Знаходиться поблизу місцевості Юрковиця.

У 2003-му році Подільська експедиція ІА НАН України дослідила поруч з сучасним храмом велику споруду княжої доби. Її залишки помітили під час земляних робіт у 1989 р. на глибині 3,5-3,6 м від сучасної поверхні, в кварталі між вулицями Юрківська-Костянтинівська-Фрунзе-Оленівська, лише в кількох метрах від нової церкви. Як виявилось, тут стояв тринефний, чотиристовпний храм завдовжки 19,53 м і завширшки 14,77 м²[1].
Кам'яниця стояла на місці дерев'яної церкви X–XI ст., була зруйнована у XIII ст. і відродилась у період Козаччини, існувала до початку XVIII ст. Знахідка має велике значення, вона — перша подібна за півстоліття.

Нинішня дерев'яна церква є тимчасовою спорудою. Передбачається поновлення давньоруського храму.

Примітки

  1. Інтерв'ю археолога М. а[недоступне посилання з липня 2019]