Скунц Валерій Ласлович

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Версія від 14:18, 22 лютого 2020, створена Binc (обговорення | внесок) (Коректура)
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Ф
Валерій Скунц
Особисті дані
Повне ім'я Валерій Ласлович
Скунц
Народження 15 грудня 1970(1970-12-15) (53 роки)
  Мукачеве, УРСР
Громадянство СРСР СРСР
Україна Україна
Позиція нападник
Інформація про клуб
Поточний клуб завершив кар'єру
Юнацькі клуби
СРСР «Зірка» (Кіровоград)
Професіональні клуби*
Роки Клуб І (г)
1991 СРСР «Зірка» (Кіровоград) 44 (6)
1992 Україна «Зірка» (Кіровоград) 18 (5)

* Ігри та голи за професіональні клуби
враховуються лише в національному чемпіонаті.

Валерій Ласлович Скунц (нар. 15 грудня 1970, Мукачеве, Закарпатська область, УРСР) — український футболіст, нападник.

Життєпис

Валерій Скунц народився 15 грудня 1970 року в місті Мукачеве Закарпатської області. Вихованець ДЮСШ «Зірка» (Кіровоград). Перший тренер — А.Андреєв.

На професіональному рівні дебютував у 1991 році в складі кіровоградської «Зірка». На той час команда дуже невдало виступала в першій зоні другої нижчої ліги чемпіонату СРСР. За підсумками сезону вона посіла передостаннє 25-те місце в чемпіонаті. Того сезону в чемпіонаті СРСР Валерій зіграв 44 матчі та відзначився 6-ма голами.

У 1992 році Валерій Скунц продовжив свої виступи в кіровоградській команді, яка тепер вже стартувала в новоствореній Перехідній лізі чемпіонату України. У сезоні 1992 року (матчі відбувалися навесні) «Зірка» посіла високе 4-те місце та отримала можливість наступного сезону дебютувати в Другій лізі чемпіонату України. У першому українському чемпіонаті Валерій дебютував 15 квітня 1992 року в переможному (2:0) домашньому матчі підгрупи 1 другої ліги чемпіонату України проти ромненського «Електрона». Скунц вийшов у стартовому складі, на 41-й хвилині відзначився голом, а на 70-ій хвилині його замінив Юрій Богданов[1]. Того сезону в перехідній лізі Валерій зіграв 14 матчів та відзначився 5-ма голами. Наступний сезон, 1992/93, років Скунц також розпочав у «Зірці», яка дебютувала в Другій лізі чемпіонату України. У першій частині цього сезону в чемпіонаті зіграв 4 матчі, ще 1 поєдинок за кіровоградську команду провів у кубку України.

Другу частину сезону 1992/93 років провів у складі олександрійського «Кранобудівника», який того сезону дебютував у аматорському чемпіонаті України. «Кранобудівник» потрапив до 4-ї групи, в якій серед інших суперників протистояв «Поліграфтехніці-Кристал» (Олександрія) та «Локомотиву» (Знам'янка). Команда в цій групі посіла 9-те місце серед 14 команд-учасниць та не змогла вийти до фінальної частини турніру. Валерій же того сезону відзначився 4-ма голами.

Сезони 1993/94 та 1994/95 років провів у складі знам'янського «Локомотива». У футболці знам'янської команди провів 23 поєдинки. У складі «Локомотива» ставав переможцем чемпіонату та двічі володарем кубку Кіровоградської області.

Наразі останнім клубом у кар'єрі футболіста для Валерія Скунца була кіровоградська «Гідросила», кольори якої він захищав у 2009 році.

Досягнення

На аматорському рівні

Особисте життя

Валерій Скунц належить до футбольної родини. Його батько, Ласло Скунц, також був професійним футболістом, й виступав зокрема в складі ужгородської «Верховини», кіровоградської «Зірки» та олександрійського «Шахтаря»[2]. Старший брат Валерія, В'ячеслав, також був професіональним футболістом, більшу частину своєї кар'єри провів у клубах Угорщини[3]. Крім цього, племінник Валерія, В'ячеслав також пов'язав своє життя з футболом, народився в Угорщині та виступає за місцеві клуби. Має угорське громадянство[4].

Примітки

  1. «Зірка» (Кіровоград) - «Електрон» (Ромни)
  2. Профіль футболіста на сайті FootballFacts.ru (рос.)
  3. Профіль футболіста на сайті FootballFacts.ru (рос.)
  4. Профіль футболіста на сайті FootballFacts.ru (рос.)

Джерела

  • Профіль футболіста на сайті FootballFacts.ru (рос.)
  • Профіль гравця[недоступне посилання з липня 2019] на сайті «Історія та статистика українського футболу»