Вознесенська церква (Тростянець)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Вознесенська церква
50.46476746 34.95428848
Тип спорудицерква
РозташуванняУкраїна УкраїнаТростянець Сумська область
АрхітекторОлексій Бекетов
Початок будівництва1905
Кінець будівництва1913
Стильрусько-візантійський
Станпам'ятка архітектури національного значення України
Адресавул.Червоноармійська, 53
ЕпонімВознесіння Господнє
Вознесенська церква (Тростянець). Карта розташування: Україна
Вознесенська церква (Тростянець)
Вознесенська церква (Тростянець) (Україна)
Мапа
CMNS: Вознесенська церква у Вікісховищі

Вознесенська церква(Тростянець) — храм у м. Тростянець, Сумської області, Тростянецького району, збудований протягом 1905-1913 років.

Загальні дані

Звели храм 1913 року у модному на той час цегляному русько-візантійському стилі. Головною особливістю цього стилю є фігурна кладка, що виконує роль основного декору.[1] Над проектом будівлі працював всесвітньо відомий архітектор з Харкова Олексій Бекетов. Вознесенська церква в Тростянці в народі іменується Червоною, оскільки до сьогоднішнього дня зберегла первинний вигляд фасадів з червоної цегли.

Зовнішній вигляд

Церква обштукатурена тільки зсередини. Її добре видно на в’їзді у Тростянець з боку Охтирки. Над містечком височить 40-метрова дзвіниця храму. Рельєфні фасади рясніють арками і всілякими декоративними елементами із застосуванням лекальної цегли. Купольні завершення дзвіниці й основної будівлі шоломоподібні з позолоченими ребрами. Церква однокупольна, хрестоподібної конфігурації із дзвіницею. Характерна особливість її архітектури – розміщення дияконника і ризниці центрального нефа за бічними апсидами. Храм трьохпрестольний: головний із престолів – імені Вознесіння Господнього, граничні – Покрови Пресвятої Богородиці та Святителя Миколая. Інтер’єр прикрашений настінними розписами; плитка для підлоги – метлахська (дрібноформатна).

Історія будівництва

Церкву було побудовано на прохання місцевих жителів на місці першого дерев’яного храму середини XVII століття, але знищеного пожежею на початку XIX століття. Новий цегляний храм заклали у 1905 році. На його зведення кошти пожертвували брати Юлій та Федір Кеніги, а також і прості мешканці Тростянця.

Реконструкція

У 2008-2011 роках в церкві була проведена реконструкція: встановлені нові хрести на куполах, частково замінено покрівлю, підключенаефектна нічне підсвічування.[2]

Примітки

  1. Україна Інкогніта.Тростянець [1]
  2. Вознесенська церква, Тростянець [2]

Посилання