Елеконд

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
ВАТ «Елеконд»
ОАО «Элеконд»
Тип відкрите акціонерне товариство
Організаційно-правова форма господарювання акціонерне товариство
Галузь машинобудування
Гасло Надійні конденсатори для надійної техніки
Засновано 1968
Штаб-квартира Росія Росія місто Сарапул, Удмуртія
Ключові особи генеральний директор Конишев Володимир Сергійович
Продукція конденсатори
Співробітники 1742 особи (1995)
Клієнти 1600
elecond.ru
CMNS: Елеконд у Вікісховищі

ВАТ «Елеко́нд» — промислова компанія з виробництва та розробки алюмінієвих, танталових і ніобієвих конденсаторів для різноманітних галузей промисловості. Знаходиться в місті Сарапул Удмуртської республіки, Росія. Підприємство є одним з основних виробників та постачальників конденсаторів на російський ринок та в країни СНД.

Історія

22 січня 1963 року Рада міністрів СРСР видала постанову № 121 про будівництво в місті Сарапул заводу з випуску електролітичних конденсаторів. В січні 1968 року завод був запущений, в травні 1969 року була випущена перша партія малих конденсаторів К50-3, з липня почали випускати їх у більшому діаметрі. В 1970-их роках в міста Можга та Камбарка були створені філіали, які надалі стали окремими підприємствами. В 1973 році на підприємстві була впроваджена технологія виготовлення оксидно-напівпровідникових конденсаторів. Для забезпечення виконання виробничих планів та розвитку технічного прогресу в 1975 році при заводі було створено конструкторське бюро, яке виконало низку робіт по впровадженню прогресивних технологій формовки фольги, піролізу, тренуванню оксидно-напівпровідникових конденсаторів, а також розроблено нові типи конденсаторів. З середини 1990-их років почали випускатись конденсатори алюмінієві фольгові оксидно-електролітичні, ніобієві оксидно-напівпровідникові, танталові рідкуваті електролітичні, танталові оксидно-напівпровідникові.

Серед споживачів цієї продукції (а їх понад 1600) підприємства наступних галузей промисловості:

  • радіоелектроніка
  • приладобудування
  • засоби зв'язку
  • авіація;

які представляють всі регіони Росії, країни СНД та Балтії.

В лютому 1993 року підприємство стало акціонерним товариством. Система менеджменту якості пройшла шлях вдосконалення від КСУКП до сертифікації відповідно МС ISO серії 9000. З лютого 2007 року СМК сертифікована відповідно ГОСТ Р 51814.1-2004 (ISO/ТУ 16949:2002)

За час існування підприємством було збудовано 27 багатоповерхових будинків, 3 дитячих садки, БК «Електрон», туристична база та поліклініка.

Продукція

Окрім основної продукції, з початку 1990-их років підприємство випускає товари народного споживання:

  • електроспалах «Елетроніка» для фотографів
  • електромузичних дзвінок
  • дитячі іграшки
  • електричні прилади
  • світлотехніка до автомобілів

Джерела

  • Удмуртская республика : энциклопедия / гл. ред. В. В. Туганаев. — Ижевск : Удмуртия, 2000. — 800 с. — 20 000 экз. — ISBN 5-7659-0732-6.

Посилання