Революційний Провід ОУН

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Версія від 20:10, 18 травня 2021, створена TohaomgBot (обговорення | внесок) (Не можна використовувати інші статті у Вікіпедії як джерела, див. ВП:АД)
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Революційний Провід ОУН — керівний орган Організації українських націоналістів революційної (ОУН). Створений в лютому 1940 у Кракові на конференції українських націоналістів, прибічників Степана Бандери. В 1941 першим очільником Проводу було обрано Степана Бандеру.

Історія створення

Революційний Провід ОУН був створений як відповідь прибічникам А. Мельника, якого в 1939 році у Римі було затверджено лідером ОУН. Молоді радикали, які підтримували С. Бандеру опинились на римському зібранні у меншості. 10 жовтня 1940 р. у Кракові вони зібрали власну конференцію, яка не визнала рішень римського збору і сформувала Революційний Провід ОУН. Цим рішенням відбувся розкол ОУН на ОУН мельниківців та ОУН бандерівців.

В 1941 р. на II Великому зборі Проводу Степан Бандера обраний головою Проводу, Ярослав Стецько — заступником.

Програмні засади

Прихильники С. Бандери вважали, що Українська держава може бути утворена лише в результаті національної революції і виключно власними силами українського народу. На відміну від бандерівців, мельниківці розраховували на підтримку Німеччини.

Діяльність

Примітки

Посилання