Крамар Назар Матвійович

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Крамар Назар Матвійович
Народився 1903(1903)
село Ступичне, тепер Звенигородського району Черкаської області
Помер невідомо
Країна  СРСР
Національність українець
Діяльність державний діяч
Партія КПРС
Нагороди Медаль «За перемогу над Німеччиною у Великій Вітчизняній війні 1941—1945 рр.»

Назар Матвійович Крамар (нар. 1903(1903), село Ступичне, тепер Звенигородського району Черкаської області — ?) — радянський діяч, секретар Тарнопільського та Молдавського обласних комітетів КП(б)У, голова Тимчасового управління Бережанського повіту Тарнопільського воєводства. Депутат Верховної ради Молдавської АРСР 1-го скликання і Тарнопільської обласної ради депутатів трудящих 1-го скликання.

Біографія

Народився в бідній селянській родині. Закінчив сільську початкову школу. З дитячих років працював у поміщика і на цукровому заводі. У 1923 році вступив до комсомолу. З 1924 до 1925 року працював у артілі (колгоспі) села Ступичне.

З вересня 1925 року служив у Червоній армії.

Після демобілізації — голова правління артілі (колгоспу) села Ступичне. Закінчив курси керівних колгоспних працівників у Москві.

Після закінчення курсів — інструктор районної колгоспної спілки із організації праці в колгоспах Молдавської АРСР.

Член ВКП(б).

З 1938 до листопада 1939 року — секретар Молдавського обласного комітету КП(б)У з кадрів.

З вересня до листопада 1939 року — голова Тимчасового управління Бережанського повіту Тарнопільського воєводства, на відповідальній роботі в Тарнопільському обласному (воєводському) Тимчасовому управлінні.

27 листопада 1939 — липень 1941 року — секретар Тарнопільського обласного комітету КП(б)У з кадрів.

З липня 1941 року — в Червоній армії, учасник німецько-радянської війни. Служив в.о. начальника політичного відділу 87-ї стрілецької дивізії 14-го стрілецького корпусу. У травні 1942 року потрапив в оточення та німецький полон. У 1945 році звільнений із німецьких таборів радянськими військами, перебував у військово-пересильному пункті 192-го запасного стрілецького полку 1-ї запасної стрілецької дивізії.

Подальша доля невідома.

Звання

Нагороди та відзнаки

Джерела