Collodictyon

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Версія від 13:38, 13 лютого 2022, створена TohaomgBot (обговорення | внесок) (Перекладено дати в примітках з англійської на українську)
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Collodictyon
Collodictyon (Видно ядро та чотири джгутика)
Collodictyon (Видно ядро та чотири джгутика)
Біологічна класифікація
Домен: Еукаріоти (Eukaryota)
Царство: Екскавати (Excavata)
Тип: Varisulca
Клас: Diphyllatea
Ряд: Diphylatia
Родина: Collodictyonidae
Рід: Collodictyon
Carter 1865
Види
Посилання
Вікісховище: Collodictyon
Віківиди: Collodictyon
EOL: 92133
ITIS: 5418
NCBI: 190324

Collodictyon — рід екскават родини Collodictyonidae класу Diphyllatea.[1]

Опис

Представники роду Collodictyon досягають 30-50 мкм в довжину. Вони можуть випускати широкі псевдоподії і мають 4 джгутика рівної довжини, а також вентральную борозенку, яка служить для харчування і ділить поздовжньо клітину на дві половини. З боків борозенка підтримується корінцями мікротрубочок. Відсутня целюлозна клітинна стінка, хлоропласти і стигми, проте в цитоплазмі міститься багато вакуолей. Форма клітини може бути різною, але найчастіше вона оберненояйцеподібна або еліпсоїдна. Бічні стінки клітини можуть мати кутові потовщення, що сходяться у широкій, усіченій вершині. До заднього краю межі клітини звужуються, вони несуть 1-3 частки або просто закруглені. Тут утворюються псевдоподії. Ядро, як правило, лежить в задній половині клітини. Мітохондрії мають трубчасті кристи. Присутні підковоподібні диктіосоми.

Клітини Collodictyon діляться закритим мітозом, при якому ядерна оболонка не руйнується. Число хромосом — 7 або 8.[2]

Спосіб життя

Представники Collodictyon є хижаками і живляться іншими одноклітинними організмами, в тому числі водоростями. Їжа спрямовується до вентральної борозенки за допомогою джгутиків і псевдоподій. Є свідчення, що при нестачі поживних речовин вони можуть поїдати один одного.

Примітки

  1. Agence France-Presse (AFP) (26 April 2012). Scientists find 'man's remotest relative' in lake sludge. France 24 International News. Процитовано 25 квітня 2012.[недоступне посилання з лютого 2019]
  2. Rhodes, Robert Clinton (29 жовтня 1917). Binary Fission in Collodictyon tricilliatum. Berkeley, California: University of California.