Інтервальне голодування

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Версія від 20:03, 13 лютого 2022, створена TohaomgBot (обговорення | внесок) (Перекладено дати в примітках з англійської на українську)
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Приклад розкладу інтервального голодування (eat — їж; fast — голодуй)

Інтервальне голодування (також переривчасте голодування) — широке поняття, що охоплює різноманітні розклади прийняття їжі, за яких періоди голодування (або зниженого споживання калорій) інтервально змінюються періодами харчування. При інтервальному голодуванні дозволяється вживання некалорійних (у деяких варіантах — низькокалорійних) напоїв, що відрізняє інтервальне голодування від строгого посту, який практикується в деяких релігіях.

Існує три методи інтервального голодування, а саме: голодування з розвантажувальними днями, періодичне голодування та обмежене в часі харчування. Попри активне дослідження інтервального голодування в 21-му столітті, потенційне зниження ризику захворіти хворобами, пов'язаними з харчуванням, інтервальне голодування також називають тимчасовою модою.

Наукове підґрунтя для інтервального голодування ще є неповним та неостаточним. Американська серцева асоціація (АСА)[en] стверджує, що інтервальне голодування може сприяти зниженню маси тіла, зниженню інсулінорезистентності та зниженню ризику кардіометаболічних хвороб, утім її довгострокова самопідтримність є нез'ясованою. Національний інститут старіння[en] США не рекомендує інетрвальне голодування через невизначеність його ефективності та безпечності, зокрема для людей старшого віку.

Різні форми інтервального голодування існують у різних релігіях, як-от врата[en] в індуїзмі, рамаданський піст в ісламі, Йом-Кіпур та інші пости в юдаїзмі, пісна неділя[en] в церкві СОД та голодування в буддизмі.

Посилання

  • Циклічне голодування 1plus1.ua
  • Чи допомагає голодування скинути вагу? Блог австралійського дієтолога style.nv.ua
  • (англ.) Hall, Harriet (15 грудня 2015). Intermittent fasting. Science-Based Medicine.
  • (англ.) Mosley, Michael; Spencer, Mimi (2013). The 5:2 Fast Diet. thefastdiet.co.uk.
  • (англ.) Cancer and Fasting / Calorie Restriction. UCSF Osher Center for Integrative Medicine (англ.).