Дональд Барлет
Дональд Барлет | |
---|---|
Народився | 17 липня 1936 Джонстаун, Кембрія, Пенсільванія, США |
Помер | 5 жовтня 2024[1] (88 років) |
Країна | США |
Діяльність | журналіст |
Alma mater | Університет штату Пенсильванія |
Знання мов | англійська[2] |
Заклад | The Philadelphia Inquirerd[3] і Time[4] |
Нагороди | |
Дональд Л. Барлет (нар. 17 липня 1936) — американський журналіст і автор, який часто співпрацює з Джеймсом Стілом . Разом вони отримали дві Пулітцерівські премії, дві Нагороди Національного журналу та шість нагород Джорджа Полка . Вони відомі глибоким опрацюванням документів та інтерв'ю з необхідними джерелами.[5] Дует співпрацює більше 40 років і їх часто згадують як Барлет і Стіл .
Особисте життя
Барлет народився і виріс у Джонстауні, штат Пенсільванія . Після навчання в державному університеті штату Пенсільванія він працював три роки спеціальним агентом в Корпусі контррозвідки армії США до 1956 року. Барлет почав свою журналістську кар'єру репортером журналу Reading (Pennsylvania) Times . Через дев'ять років він став журналістом-розслідувачем The Plain Dealer, а пізніше працював в The Chicago Daily News і The Philadelphia Inquirer, де він співпрацював з Джеймсом Стілом. У 1997 році Барлет і Стіл стали редакторами в журналі Тайм. У 2006 році вони почали працювати редакторами у Vanity Fair . Протягом багатьох років Барлет і Стіл писали про такі різноманітні теми, як злочинність, житло, ядерні відходи, податкові лазівки, зниження рівня життя середнього класу, Говард Г'юз, роль грошей у політиці, ціни на нафту, імміграцію, охорону здоров'я.
Барлет і Стіл виграли дві Пулітцерівські премії і були визнані за їх внесок в американську журналістику ще коли працювали у The Philadelphia Inquirer. У 1972 році, під час однієї з перших спільних робіт для The Inquirer, Барлет і Стіл вперше використали комп'ютери для аналізу даних про насильницькі злочини. Бартлетт і Стіл виграли свою першу Пулітцерівську премію за національну звітність і Нагороду Джеральда Леба[6][7] в 1975 році за серію «Аудит служби внутрішніх доходів», опубліковану в The Inquirer.[8] Вони здобули другу Пулітцерівську премію за національну звітність і Нагороду Джеральда Леба для великих газет[6] в 1989 році за висвітлення тимчасових податкових пільг, запроваджених Законом про податкову реформу 1986 року[9] Їх серія статей в Inquirer «Америка: що пішло неправильно?» відзначена факультетом журналістськи Нью-Йоркського університету 51-ою у списку 100 кращих журналістських робіт 20-го століття.[10] Написана як книга, вона стала бестселером New York Times № 1. Це одна з семи книг, які опублікували Барлет і Стіл. П'ять книг були написані в The Inquirer.
Через 26 років в Inquirer, Барлетт і Стіл перейшли до Тайм .[11] Працюючи в Тайм, команда виграла дві Нагороди Національного журналу та рекордну шосту нагороду Джорджа Полка.[12]
Після Тайм, Барлетт і Стіл почали працювати у Vanity Fair,.[13][14] У 2007 році вони були представлені в документальній серії PBS, Експозиція: Дослідницькі звіти в Америці, в епізоді «Друзі у високих місцях», що стосувався державних контрактів. Коли на програмі його запитали як їм вдалося багато років працювати разом, Барлетт сказав: "Ми обидві дуже нудні. Хто ще читає податкові кодекси? " Завдяки клопіткій праці з документами, Барлет і Стіл зробили вагомий внесок в журналістику.
Барлетт одружений та має сина і пасинка.
Вплив
Барлета і Стіла часто згадують в підручниках з розслідувальної журналістики за їхню техніку та професійніст . Вони відомі за свою командну роботу,[15] "послідовну точність,[16] «здатність до відтворення» для виявлення своїх джерел,[17] і вміння доступно писати для різних аудиторій, зокрема як в серії «Америка: що пішло не так?» . Їх роботодавці, особливо Джин Робертс з The Inquirer,[18] надавали їм можливість проводити тривалий час, опрацьовуючи документи, і публікувати своїх роботи у великих статтях у газетах і журналах.
Про Барлета і Стіла, Боб Вудворд про Барлета і Стіла: « Вони начебто довели до досконалості метод виконання своєї роботи, і я з великою повагою ставлюся до неї.»[16]
Примітки
- ↑ а б https://www.washingtonpost.com/obituaries/2024/10/11/donald-barlett-dead/
- ↑ Identifiants et Référentiels — ABES, 2011.
- ↑ https://liu.edu/polk-awards/past-winners
- ↑ https://goldsmithawards.org/honoree/what-corporate-welfare-costs/
- ↑ Alter, Jonathan (24 квітня 1989). Two Reporters You Don't Want on Your Tail. Newsweek.
- ↑ а б Historical Winners List. UCLA Anderson School of Management. Процитовано 31 січня 2019.
- ↑ Royster wins Loeb Award for financial journalism. The New York Times. 25 вересня 1975. с. 64. Процитовано 6 лютого 2019.
- ↑ 1975 Winners. The Pulitzer Prizes. Процитовано 30 квітня 2011.
- ↑ 1989 Winners and Finalists. The Pulitzer Prizes. Процитовано 30 квітня 2011.
- ↑ Barringer, Felicity (1 березня 1999). Journalism's Greatest Hits: Two Lists of a Century's Top Stories. The New York Times.
- ↑ O'Reilly, David (2 лютого 1997). Barlett, Steele Leave Inquirer After 26 Years. The Philadelphia Inquirer.
- ↑ Colford, Paul (16 березня 2001). Time Pair Snare Record Sixth Polk. Daily News (New York).
- ↑ Seelye, Katharine (18 травня 2006). Richard Stengel Is Chosen To Be Top Editor at Time. The New York Times.
- ↑ Seelye, Katharine (7 серпня 2006). An Established Reporting Team Moves to Vanity Fair. The New York Times.
- ↑ Meyer, Philip (28 квітня 2011). In Pulitzers, journalism's evolution is taking shape. USA Today.
- ↑ а б Cox, James (14 квітня 1992). Stoking Fires of Debate. USA Today.
- ↑ Marvin, Carolyn; Philip Meyer (2005). What Kind of Journalism Does the Public Need?. У Geneva Overholser & Kathleen Hall Jamieson (ред.). The Press. New York: Oxford University Press. с. 400–411 [403]. ISBN 978-0-19-517283-6.
- ↑ Cauchon, Dennis (1 серпня 1990). Roberts to leave 'Inquirer'. USA Today.
Посилання
- Вебсайт Дональда Барлета і Джима Стіла
- Барлет і Стіл: Нагороди за розслідувальну журналістику
- Інтерв'ю Террі Гросса з Барлетом і Стілом на NPR[недоступне посилання з серпня 2019] (16 грудня 2002 року)
- Інтерв'ю Террі Гросса «Великий бізнес охорони здоров'я» з Барлетом і Стілом[недоступне посилання з серпня 2019] (6 жовтня 2004 року)
- Експозиція: «Друзі у високих місцях» на PBS (липень 2007 року)
- Liberadio (! ) Інтерв'ю з Дональдом Барлетом (12 лютого 2007 р.)
- Публікації на C-SPAN