Browning BLR

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Browning BLR
Browning BLR.jpg
Browning BLR з оптичним прицілом
Тип Гвинтівка
Походження Сполучені Штати
Історія виробництва
Розробник Karl R. Lewis
Виробник Browning Arms Company
Характеристики
Вага 2,95 - 3,52 кг[1]

Browning BLR — гвинтівка важільної дії, що розроблена та виробляється компанією Browning Arms Company. Вона доступна у багатьох варіантах під калібри відВармінтинг .22-250 Remington для вармінтингу до потужних .325 WSM та .450 Marlin.[1]

Конструкція[ред. | ред. код]

Browning BLR використовує знімний магазин ємністю від 3 до 5 набоїв залежно від калібру. Завдяки цьому BLR може використовувати патрони із конічними кулями, які не сумісні із трубчатими магазинами, що використовуються у більшості гвинтівок важільної дії. Іншою відмінністю є те, що ця модель спроєктована для використання сучасних набоїв з великим тиском.

Browning BLR у калібрі 7mm Remington Magnum

Варіанти[ред. | ред. код]

Виробництво BLR розпочалося у 1960-ті.[2] Оригінальна "Model 81 BLR" мала сталеву ствольну коробку, що була замінена на коробку з алюмінієвого сплаву у моделі "Model 81 Lightning BLR", виробництво якої розпочалося у 1995 році. Хоча це зменшило вагу гвинтівки, деякі власники надають перевагу варіанту із сталевою ствольною коробкою. Механізм перезарядки може бути різним в залежності від використовуваних набоїв.[3][2] Є варіанти із прямим прикладом та пістолетною рукояткою. Також доступні моделі зі з'ємними рукоятками для зручнішої транспортировки.[1] Пропонується також варіант Black Label Edition із 16 дюймовим стволом, чорним матовим покриттям усіх металевих поверхонь, рейкою Пікатіні та полум'ягасником.

Доступні калібри[ред. | ред. код]

Browning BLR виробляється для наступних варіантів набоїв:[1]

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. а б в г Browning BLR catalog
  2. а б Dave Anderson (November 2005). Browning's BLR: a better lever rifle. Guns Magazine. 
  3. Browning BLR ’81 Stainless Takedown Review. American Rifleman. 

Посилання[ред. | ред. код]