Delete (SQL)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Delete — у мовах, подібних SQL, DML-операція видалення записів з таблиці. Критерій відбору записів для видалення визначається виразом Where. У разі, якщо критерій відбору не визначений, виконується видалення всіх записів.

  • У СУБД, що підтримують тригери, операція Delete може викликати їх спрацювання;
  • За наявності на таблиці зовнішніх ключів всі дочірні до тих, що видаляються записи в підлеглих таблицях також повинні бути вилучені для забезпечення посилальної цілісності;
  • У СУБД, що підтримують транзакції, виконання операції Delete повинно бути підтверджено (COMMIT), або спростовано (ROLLBACK) викликом відповідних операцій.

Синтаксис

[ред. | ред. код]

Загальний синтаксис команди:

DELETE FROM <Назва таблиці> WHERE <Умова відбору записів>

Наслідком виконання такої команди буде видалення тих рядків з таблиці <Назва таблиці>, які відповідають умові <Умова відбору записів>. При цьому ніякого результату команда не повертає і, отже, не може бути використана як параметр у команді SELECT.

Видалення записів з декількох таблиць

[ред. | ред. код]

При видаленні можна задавати конструкції JOIN зв'язують кілька сторінок, аналогічно тому, як зв'язуються таблиці в запитах вибірки SELECT:

DELETE <Назва таблиці для видалення>
    -> FROM <Назва таблиці1> JOIN <Назва таблиці2> ON <умова об'єднання>;

Приклад:

DELETE ab, b
  FROM Authors AS a, AuthorArticle AS ab, Articles AS b
  WHERE a.AuthID=ab.AuthID AND ab.ArticleID=b.ArticleID
    AND AuthorLastName='Henry';

Пов'язані команди

[ред. | ред. код]

Видалення всіх записів з таблиці при наявності зовнішніх ключів і механізм транзакцій може зайняти тривалий час. Для повного очищення таблиці може бути використана операція TRUNCATE.