Intel ISEF

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Intel International Science and Engineering Fair (Intel ISEF, букв. з англ. "міжнародний фестиваль науки та інженерії Intel") — всесвітній конкурс наукових та інженерних досягнень школярів, який щорічно проходить у США та координується авторитетною некомерційною організацією Society for Science and the Public.

ISEF — єдиний в своєму роді міжнародний захід для підлітків від 13 років до 18 років. Всесвітній Конкурс ставить за мету не лише виявлення й підтримку талановитих молодих учених, а й розвиток досліджень в області прикладних і фундаментальних наук, а також технічної творчості. Він щорічно збирає більше 1500 учасників з більш ніж 70 країн світу. Престиж цього конкурсу дуже високий: більше двох десятків Нобелівських лауреатів і два лауреата медалі Філдса свого часу були його переможцями.

На всесвітньому фіналі проекти оцінюють понад 1500 членів міжнародного журі, які визначають переможців у 15 категоріях. Судді конкурсу включають визнаних фахівцями у своїх галузях науки і техніки, мають науковий ступінь або іншу відповідну професійну кваліфікацію та не менше шести років професійного досвіду. Крім офіційного журі проекти оцінюють також представники провідних компаній-спонсорів, урядових та неурядових організацій США та інших країн, які надають спеціальні нагороди. Особлива увага приділяється не лише проектам, спрямованим на розв'язання найнагальніших глобальних проблем сучасності, але й тим дослідженням, які підвищують рівень повсякденного життя людини.

В останні роки кожен конкурс відвідують понад 10 000 осіб, серед яких школярі-фіналісти, члени делегацій, освітяни, члени журі, організатори (включно з членами місцевого організаційного комітету), представники ЗМІ, місцеві школярі та батьки. Протягом всесвітнього фіналу школярі та дорослі мають можливість взяти участь у культурній програмі, відвідати семінари з питань інноваційної науково-технічної освіти, розбудови національних конкурсів, навчання за допомогою комп'ютерних технологій.

Фіналісти Intel ISEF відбираються щорічно по всьому світу за результатами понад 550 афілійованих конкурсів (регіональних або національних етапів), у яких беруть участь близько 65 тисяч учнів, і кількість таких конкурсів і їх учасників щороку зростає. Загалом же кількість залучених до цього науково-освітнього процесу учасників, від місцевого до національного рівня, становить зараз декілька мільйонів осіб з усіх частин світу. Кожен афілійований регіональний або національний конкурс має відповідати науково-технічним та організаційним вимогам Intel ISEF.

В Україні національний етап конкурсу Intel ISEF проходить з 2004 року, коли офіційного статусу набув перший національний конкурс під назвою «Intel Еко-Україна». Його організатором став Національний еколого-натуралістичного центр учнівської молоді МОН України. В жовтні 2009 року було оголошено про новий національний конкурс із технічних спеціальностей «Intel Техно-Україна» під егідою Академії наук України та НТУУ «КПІ». В рамках конкурсів відбувається Освітня академія по роботі з обдарованою молоддю для наукових керівників школярів.

Учасники конкурсу змагаються в десяти тематичних категоріях на двох національних конкурсах: На конкурсі «Intel Еко-Україна»: ботаніка, зоологія, біологія, біохімія, хімія, науки про Землю, науки про людину. На конкурсі «Intel Техно-Україна»: інженерні і комп'ютерні науки, математика, фізика, астрономія. Переможці в категоріях зустрічаються в суперфіналі, за результатами визначається склад команди, яка представляє Україну на міжнародному фіналі конкурсу у США. За 7 років участі в фіналах Intel ISEF у США українські школярі вибороли 18 міжнародних нагород!

У рамках конкурсів «Intel Techno-Ukraine» та «Intel Eco-Ukraine» щорічно проводиться аналог освітянської академії Intel, фестиваль "Наука в школі для ознайомлення наукових керівників та всіх зацікавлених у роботі з обдарованою молоддю з найкращим національним та світовим досвідом у цьому напрямку.

Українські школярі регулярно виборюють призові місця та спеціальні нагороди на Intel ISEF.

Посилання[ред.ред. код]