Morris Motors

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Morris Motors
Галузь промисловості автомобільна промисловість і автомобілебудування[d][1]
Дата створення / заснування 1910
Логотип
Зображення
Засновник William Morris, 1st Viscount Nuffieldd
Менеджер/директор William Morris, 1st Viscount Nuffieldd
Член правління Miles Thomasd[1]
Країна  Велика Британія
Власник Shanghai Automotive Industry Corporation[2]
Розташування штаб-квартири Оксфорд
Попередник MG
Наступник British Motor Corporation і British Motor Holdingsd
Продукція автомобіль
Час/дата припинення існування 1952
CMNS: Morris Motors у Вікісховищі

Morris Motors Limited — британська приватна компанія з виробництва автотранспортних засобів, заснована в 1919 році, щоб перебрати активи WRM Motors Limited Вільяма Морріса та продовжувати виробництво тих самих автомобілів. До 1926 року її виробництво становило 42 відсотки британського виробництва автомобілів — надзвичайний темп розширення, пов'язаний з практикою Вільяма Морріса купувати основні, а також другорядні деталі та збирати їх на власному заводі. Самофінансування завдяки своїм величезним прибуткам Морріс справді позичив гроші у населення в 1926 році, а пізніше поділив частину власності Morris Motors з громадськістю в 1936 році, коли новий капітал був використаний Morris Motors для придбання багатьох інших його приватних підприємств.

Хоча в 1952 році компанія об’єднана з більшими організаціями, ім’я Морріса залишалось у користуванні до 1984 року, коли Austin Rover Group з British Leyland вирішила сконцентруватися на більш популярній торговій марці Austin.

До 2014 року автомобілі Morris Oxford (засновані на Oxford 1954-59) вироблялися з періодичними вдосконаленнями в Індії компанією Hindustan Motors.

Частина виробничого комплексу Морріса в Каулі, Оксфорд, зараз є заводом BMW Group в Оксфорді, фабрикою марки MINI.

У даний час торгова марка Morris належить китайській автомобільній компанії SAIC після її передачі з дочірньої компанії Nanjing Automotive, яка збанкрутувала.

Morris Commercial JE, електричний фургон з дизайном 1940-х років, був представлений в листопаді 2019 року перед запланованим запуском у 2021 році під знову запущеною торговою маркою Morris Commercial.

Примітки

[ред. | ред. код]