Pteronotus

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Pteronotus
Pteronotus parnellii
Біологічна класифікація
Домен: Еукаріоти (Eukaryota)
Царство: Тварини (Metazoa)
Тип: Хордові (Chordata)
Клас: Ссавці (Mammalia)
Ряд: Рукокрилі (Chiroptera)
Родина: Mormoopidae
Рід: Pteronotus
(Gray, 1838)
Species
Pteronotus davyi
Pteronotus gymnonotus
Pteronotus macleayii
Pteronotus paraguanensis
Pteronotus parnellii
Pteronotus personatus
Pteronotus pristinus
Pteronotus quadridens
Посилання
Commons-logo.svg Вікісховище: Pteronotus
EOL logo.svg EOL: 100322
ITIS logo.svg ITIS: 180052
US-NLM-NCBI-Logo.svg NCBI: 59475
Fossilworks: 159108

Pteronotus  — рід комахоїдних кажанів Нового Світу родини Mormoopidae.

Морфологічні особливості[ред. | ред. код]

Морфометрія[ред. | ред. код]

Голова і тулуб довжиною 40-77 мм, довжина хвоста 15-30 мм, а довжина передпліччя 35-65 мм. Eisenberg (1989) навів такі середні ваги: Pteronotus parnellii 20,4 грамів у самців і 19,6 гр. у самиць, для Pteronotus personatus 8,0 грамів у самців, 6,9 грамів у самиць, для Pteronotus davyi 9,4 грамів у самців, 9,1 грамів у самиць і для Pteronotus gymnonotus, 12,6 грамів у самців, 14,0 грамів у самиць. Зубна формула: 2/2, 1/1, 2/3, 3/3 = 34.

Зовнішність[ред. | ред. код]

Забарвлення різне, часто є світло або темно-коричневим, сірувато-коричневим, оранжевим або вохровим; низ зазвичай блідіший. Носового листа немає, хвіст добре розвинений. Крила в P. davyi і P. gymnonotus вривають частини спини, створюючи враження, що спина гола. В інших видів крила прикріплені з боків тіла і спини опушені.

Середовище проживання[ред. | ред. код]

Ці кажани займають різні місця проживання. У Халіско, Мексика, три види Preronotus були зібрані вздовж водних шляхів обступлених густою рослинністю на висотах від рівня моря до 1700 метрів. У Венесуелі P. davyi і P. gymnonotus найчастіше приймаються в сухих, відкритих майданчиках, у той час як P. parnellii був знайдений в основному в сирих місцях у лісах. Хоча кажани цього роду були знайдені в будинках, вони ночують в основному в печерах і тунелях. Деякі види можуть також знаходити притулок в дуплах рослин, таких як колючий бамбук. Коли висить у цих печерах, ці кажани шукають темні ніші, рідко біля входів. Як правило, вони висять окремо, а не в компактно. P. personatus були взяті з печер, де вона воліють лежати на горизонтальних чи майже горизонтальних поверхнях. Голос Pteronotus був описаний як свистяче, пташине цвірінькання. Його дієта, як вважають, в основному складаються з Lepidoptera і Coleoptera, і під час полювання використовується унікальна система ехолокації така ж як у представників родин Rhinolophidae і Hipposideridae зі Старого Світу.

Джерела[ред. | ред. код]