Військова реформа в Україні з 2014 року
Військова реформа в Україні з 2014 року — комплекс заходів з реформування Збройних сил України, започаткований з початку російської збройної агресії проти України і спрямований на підвищення обороноздатності України.
На початок 2014 рік ЗС України перебували в моральному, технічному і організаційному занепаді, що стало результатом спрямованої діяльності окремих політичних сил та хронічного недофінансування міністерства оборони. Так само період руйнації переживала і оборонна промисловість.
23 грудня 2014 Верховна Рада України скасувала позаблоковий статус України, що ознаменувало вихід України з буферної зони між Західним світом і Росією[1].
У 2017 році підготовка проводилась відповідно до вимог 668 стандартів НАТО[2][3].
В частині реформування системи продовольчого забезпечення розроблено проект та впроваджуються нові плани харчування, набір меню, правова база для постачання і програмне забезпечення для планування та обліку, що дозволять військовим своєчасно отримувати якісне та повноцінне харчування[4][5].
Реформи відбуваються за сприяння НАТО та відповідно до стандартів НАТО.
У тісній співпраці з іноземними партнерами розробляються спільні програми підготовки українських військових, розробка законодавчих ініціатив. Іноземні партнери також надають фінансову та матеріально-технічну допомогу.
Проведення реформ здійснюється за сприяння спеціально створеного багатонаціонального координаційного комітету, до якого увійшли представники 4 країн-партнерів України. Робота комітету зосереджена на впроваджені ефективного управління оборонними установами
За оцінками Міністра оборони України Степана Полторака у 2017 році[2]:
- Значно підвищено рівень мотивації до військової служби;
- Покращено стан укомплектованості Збройних Сил військовослужбовцями за контрактом;
- Послідовно реформуються системи управління та оборонного планування;
- Покращено стан забезпечення Збройних Сил озброєнням і військовою технікою;
- Суттєво підвищено якість та результативні показники підготовки військ;
- Створено фундамент ефективної системи логістики;
- Покращене медичне забезпечення Збройних Сил;
- Успішно відновлюється військова інфраструктура;
- Розширено мережу військових навчальних закладів;
- Зміцнена міжнародна підтримка процесів реформи.
Проектний офіс реформ Міністерства оборони України був ліквідований згідно з наказом Міністра оборони України № 120 від 10.04.2020[6].
- ↑ Порошенко вніс в Раду законопроект про відміну позаблоковості. Архів оригіналу за 27 грудня 2017. Процитовано 27 грудня 2017.
- ↑ а б Степан Полторак // Facebook
- ↑ Українська армія за стандартами НАТО: реформа без запрошення в Альянс. Архів оригіналу за 4 січня 2018. Процитовано 19 грудня 2017.
- ↑ Концепція «Реформи системи продовольчого забезпечення та харчування Військовослужбовців Збройних Сил України» (PDF). Архів оригіналу (PDF) за 29 березня 2017. Процитовано 4 лютого 2018.
- ↑ Реформа системи продовольчого забезпечення та харчування ЗСУ. Архів оригіналу за 20 вересня 2019. Процитовано 4 лютого 2018.
- ↑ Брифінг Проєктного офісу реформ Міністерства оборони України щодо його ліквідації. www.ukrinform.ua (укр.). Архів оригіналу за 1 травня 2020. Процитовано 25 квітня 2020.
- Проектний офіс реформ [Архівовано 13 липня 2017 у Wayback Machine.]