Електронна промисловість Японії
Японська електронна промисловість є однією з найбільших у світі, хоча частка японських електронних компаній суттєво знизилася після свого піку через конкуренцію з боку Південної Кореї, Тайваню, Китаю та Сполучених Штатів[1].
Японські компанії були відповідальними за низку важливих інновацій, у тому числі запровадження транзисторного радіо та Walkman (Sony), перших серійно вироблених ноутбуків (Toshiba), відеомагнітофон (JVC), сонячних батарей і рідкокристалічних екранів (Sharp).).[2]
Прямі іноземні інвестиції Японії в промисловість споживчої електроніки були мотивовані протекціонізмом і вартістю робочої сили, заохочуючи іноземний капітал інвестувати в країну з меншими виробничими витратами та довоєнним промисловим ноу-хау, щоб бути конкурентоспроможними на ринку електроніки. Після трьох років добровільного обмеження експорту до 1980 року сім японських фірм розмістили заводи в Сполучених Штатах [3] . Японські фірми продовжували виробництво найбільш технологічно просунутої продукції, особливо в Японії, а також у США, одночасно переміщуючи виробництво менш просунутої продукції в країни Південно-Східної Азії, що розвиваються.[4]
Приблизно в 1997 році японські діти мали відносно великі заощадження, в середньому вони мали близько 110 000 японських ієн (близько 900 доларів США) у вигляді допомоги, що стимулювало покупки електронних товарів, таких як Тамагочі[5]
З початку 21 століття кілька найбільших японських компаній електроніки зазнали фінансових труднощів і втратили частку ринку, зокрема південнокорейським, тайванським і китайським компаніям. Японські компанії втратили своє домінуюче становище в таких категоріях, як портативні медіаплеєри, телевізори, комп’ютери та напівпровідники.[6] Серйозно постраждалі від економічної кризи 2008 року Sony, Hitachi, Panasonic, Fujitsu, Sharp, NEC і Toshiba повідомили про збитки на суму 17 мільярдів доларів [7]. Відносне зниження пояснюється такими факторами, як високі витрати, вартість ієни та надто велика кількість японських компаній, що виробляють продукцію одного класу, що спричиняє дублювання зусиль у дослідженнях і розробках, а також знижує економію на масштабах і цінову силу.[8][9] Система освіти Японії також була виділена як можливий сприяючий фактор.[10] Також згадується відсутність адаптації до цифрової революції та перехід від апаратної розробки до програмно-орієнтованої розробки продуктів.[11]
- Canon
- Casio
- Daihatsu
- Fujitsu
- JVC
- Hitachi
- Isuzu
- Kenwood Corporation
- Konica
- Korg
- Mitsubishi
- Nintendo
- Olympus
- Panasonic
- Pioneer
- Roland
- Sega
- Sharp
- Shimano
- Sony
- Toshiba
- Yamaha
- Yonex
- Japan Electronics and Information Technology Industries Association (JEITA)
- Japan Electric Manufacturers' Association (JEMA)
- Japan Refrigeration and Air Conditioning Industry Association (JRAIA)
- Japan Electric Measuring Instruments Manufacturers' Association (JEMIMA)
- Association for Electric Home Appliances (яп.)
- Industrial Structure Vision 2010 (METI) (англ.) (full report, Electronics and IT sectors, Functional Chemical sector (p.190) (яп.))
- Panasonic EH-SA31VP Spa-Quality Facial Steamer
- ↑ Cheng, Roger. The era of Japanese consumer electronics giants is dead. CNET (англ.). Процитовано 22 березня 2022.
- ↑ The mighty, fallen – Ex-world-beaters swallow their pride and do deals with foreign rivals. The Economist. 3 березня 2011. Процитовано 17 липня 2012.
- ↑ Ця стаття містить текст з джерела, що зараз в суспільному надбанні. Country Studies. Federal Research Division.
- ↑ Ong, Aihwa (1987) [1st. pub.]. Spirits of Resistance and Capitalist Discipline: Factory Women in Malaysia. Albany, NY: State University of New York Press. ISBN 0-88706-381-0.
- ↑ Sekizawa, Hidehiko (December 1997). KALEIDOSCOPIC PATTERNS OF MASS CONSUMPTION: SHOPPING AROUND IN JAPAN. Look Japan. Архів оригіналу за 12 червня 2002. Процитовано 1 травня 2019.
- ↑ IBM Institute for Business Value – Thought Leadership – United States. archive.ph. 17 грудня 2012. Архів оригіналу за 17 грудня 2012. Процитовано 22 березня 2022.
- ↑ Japanese electronics giants post $17b losses (en-AU) . ABC News. 30 січня 2009. Процитовано 22 березня 2022.
- ↑ Unplugged – Once the epitome of Japan's post-war success, its electronics firms are in crisis. The Economist. 5 лютого 2009. Процитовано 17 липня 2012.
- ↑ From summit to plummet – Once global leaders, Japanese electronics firms are tumbling. The Economist. 18 лютого 2012. Процитовано 17 липня 2012.
- ↑ Completing one's education. The Japan Times. 10 липня 2012. Процитовано 17 липня 2012.
- ↑ Rupert Wingfield-Hayes (2 квітня 2013). What happened to Japan's electronic giants?. BBC News Asia.