Sony

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Sony
Тип бізнес
підприємство
конгломерат
виробник камерd і публічна компанія
Форма власності кабусікі-ґайся
Галузь споживча електроніка, конгломерат, індустрія відеоігор і електротехнічна промисловість[d][1]
Засновано 7 травня 1946
Засновник(и) Ібука Масару і Акіо Моріта
Штаб-квартира Район Мінато[2][3]
Продукція споживча електроніка
апаратне забезпечення
засоби зв'язку[d]
Напівпровідник
відеогра
програмне забезпечення[4]
Співробітники 114 400 осіб (2019)[5]
Холдингова компанія Sony Group[d]
Дочірні компанії
 • Sony Ericsson, Daybreak Game Companyd, Sony Corporation of America, Sony Interactive Entertainment, Sony Pictures Animation, Sony Pictures Entertainment, Sony (United Kingdom)d, Sony (Germany)d, Sony (Sweden)d, Sony (China)d, Sony (Spain)d, Sony (Taiwan)d, Sony Canadad, Sony Music Entertaiment Internationald, Rockwell Automationd і Sony Brasild
 • Член Linux Foundation[6], W3C[7], Wi-Fi Alliance[8], SD Associationd[9], Wireless Power Consortiumd[10] і Camera & Imaging Products Associationd[11]
  sony.com/en/(англ.)
  Нагороди
  CMNS: Sony у Вікісховищі

  Корпорація Соні (англ. Sony Corporation, яп. ソニー — Соні:) — транснаціональна корпорація зі штаб-квартирами в Японії та США, що виникла в Японії в 1946. Сьогодні Sony Corporation — одна з операційних підрозділів, що входять до складу холдингу Sony Group.

  Займається випуском побутової та професійної електроніки та іншої високотехнологічної продукції. Крім того Sony є однією з найбільших у світі медійних компаній, володіючи звукозаписною маркою Sony BMG (спільно з компанією Bertelsmann), кіностудіями Columbia Pictures і TriStar Pictures, а також повним архівом фільмів компанії MGM (спільно з компанією Comcast).

  Історія[ред. | ред. код]

  Корпорація Соні заснована Акіо Моріта і Масару Ібука 7 травня 1946. На самому початку вона називалася «Тоцуко», але, як з'ясував Акіо Моріта, це слово важко вимовляти американцям. Сучасна назва «Соні» походить від латинського слова «звук» — соннус, крім того, Моріта намагався знайти слово, якого немає в жодній світовій мові. Моріта очолював компанію довгий час, відповідав за маркетинг та продажу і зумів привести її до величезного успіху на ринку. «Соні» зробила своє ім'я на доброму та привабливому дизайні й нововведеннях. Особливу роль «Соні» приділяла зменшення розмірів продукції й техніки для розваги.

  У 1950-і «Соні» визнала вирішальну роль транзисторів і випустила свій перший портативний радіоприймач «TR-63», ця новинка поклала початок успіху компанії.

  У 19701980 з'являються перші портативні плеєри Walkman[en]. У 1983 році «Соні» спільно з компанією Philips випустила на ринок перші компакт-диски. У 1990-і роки були створені перші «міні-діскмени». У 1990 Sony випустила близько 500 нових продуктів, тобто винаходилось майже дві новинки в день.

  Наприкінці 1994 Соні представила на Японський ринок відому тепер всім першу свою гральну консоль — PlayStation. Серія консолей PlayStation впевнено конкурує на світовому ринку. Пізніше були випущені наступники цієї консолі — PlayStation 2, PlayStation 3, а також портативні PlayStation Portable та PlayStation Vita.

  Діяльність[ред. | ред. код]

  Штаб-квартира Sony Corporation в Токіо (район Мінато)

  Головні операційні сегменти Sony Group:

  Кількість співробітників корпорації в 2005 склала 151 400 чоловік.

  Фінансові показники[ред. | ред. код]

  Обсяг продажів за 2008 — 09 фінансовий рік — до 7,7 трлн єн, або 80 млрд дол (зниження на 13 % від 8,87 трлн єн, або 92 млрд дол), чистий збиток — 98,94 млрд єн, або 1 млрд дол (у 2007-08 році чистий прибуток — 370 млрд єн, або 3,9 млрд дол), операційні збитки компанії в 2008—2009 фінансовому році — 228 млрд єн, або 2,4 млрд дол (операційний прибуток у 2007-08 році — 475,3 млрд єн, або 4,9 млрд дол.)

  Обсяг продажів компанії за 2007-08 фінансовий рік — 85,47 млрд дол (зростання на 6,9 % до 79,95 млрд дол у 2006-07 році). Чистий прибуток — 3,56 млрд дол (зростання в 3 рази від 1,22 млрд дол у 2006-07 році).

  Зростання прибутку головним чином обумовлений скороченням втрат, пов'язаних з розробкою гральної консолі нового покоління PlayStation 3, а також ефективними продажами плоских телевізорів і цифрових камер.

  Консолідована виручка у фінансовому році, що закінчився 31 березня 2007 року, — 8,3 трлн єн (69,7 млрд дол.), чистий прибуток — 126,3 млрд єн (1,06 млрд дол.).

  Торговельні марки[ред. | ред. код]

  Цікаві факти[ред. | ред. код]

  Sony BMG Music Entertainment (належить Sony на 50 %), член RIAA, «вирізняється» боротьбою з «піратством». [джерело?]

  Був випадок, коли в ліцензійні диски вбудовувався руткіт, який стежив за користувачем і відразу повідомляв про спроби копіювання і тиражування дисків (див. Скандал із захистом від копіювання Sony BMG CD[en]).

  Див. також[ред. | ред. код]

  Примітки[ред. | ред. код]

  Посилання[ред. | ред. код]