Ліппо Меммі

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Ліппо Меммі
італ. Lippo Memmi
Народження1291[1][2]
Сієна, Тоскана, Італія
Смерть1356[1][2]
 Сієна, Тоскана, Італія
КраїнаІталія[3]
Діяльністьхудожник
НапрямокПроторенесанс і Сієнська школа
Роки творчості13171347
ВчительMemmo di Filippucciod і Сімоне Мартіні
ТвориCrucifixiond і St. Peterd
РодичіСімоне Мартіні
Роботи в колекціїШтедель, Музей мистецтв Нельсона-Аткінсаd, Національна галерея мистецтв, Музей мистецтва Метрополітен[4], Галерея Уффіці, Баварські державні колекції картин, Художня галерея Єльського університету, Клівлендський музей мистецтв, Rhode Island School of Design Museumd, Бостонський музей образотворчих мистецтв, Берлінська картинна галерея і Lindenau-Museumd

CMNS: Ліппо Меммі у Вікісховищі

Лі́ппо Ме́ммі (італ. Lippo Memmi; бл. 1285, Сієна — 1361, там само) — італійський живописець, представник Сієнської школи.

Біографія

[ред. | ред. код]

Про життя Меммі відомо дуже мало. Ймовірно, він народився у Сієні, де в основному і працював художником. Меммі приходився зятем Сімоне Мартіні, з яким співпрацював упродовж декількох років. Найбільш відома робота, виконана ним разом — «Благовіщення» (1333, Галерея Уффіці, Флоренція). Полотна художника відрізняє витончений стиль і тонка кольорова гама. Його пензлю належать декілька «Мадонн», а також роботи «Розп'яття» і «Св. Петро», що зберігаються в Луврі.

«Благовіщення» (разом з Сімоне Мартіні), бл. 1333, Галерея Уффіці, Флоренція

Меммі був одним з найталановитіших послідовників Мартіні. Його художня манера не була новаторською, але високий рівень майстерності, який він демонстрував, досі залишається причиною суперечок під час атрибуції полотен, що приписуються його учителю. Тим більше що він, як і Мартіні, деякий час працював при папському дворі в Авіньйоні.

Художник помер в Сієні близько 1361 року.

Література

[ред. | ред. код]
  • Мировое искусство (Мастера итальянского Возрождения) / Сост. И. Г. Мосин. — СПб ООО «СЗКЭО „Кристалл“», 2006. — 160 с. ил. (рос.)

Посилання

[ред. | ред. код]

Примітки

[ред. | ред. код]