Стратегія блакитного океану

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
«Стратегія Блакитного Океану.
Як створити безхмарний ринковий простір і позбутися конкуренції»
АвторРене Моборн, Кім Ві Чан
Назва мовою оригіналуBlue Ocean Strategy
КраїнаСША США
Моваанглійська
СеріяBUSINESS MUST READ
ТемаBlue Ocean Strategy[d]
Жанрбізнес-адміністрування
ВидавництвоСША США: Harvard Business Review Press
Україна Україна: КСД
Видано2005, 2015
Видано українською2016
Перекладач(і)Ігор Андрущенко
Сторінок384
ISBN978-617-12-1640-2

Стратегія блакитного океану — маркетингове дослідження у формі книги Кіма Ві Чана, що вийшла 2005 року.

У книзі описано дослідження ринкових тенденцій протягом ста років у тридцяти сферах виробництва. Основною ідеєю є відмова від жорсткої конкуренції і пошуку вільних ніш, «блакитних океанів». Під ними маються на увазі сегменти ринку, на яких немає конкуренції, оскільки не встановлені правила і стандарти. Вихід компанії на такий «блакитний океан» дозволяє зробити значний стрибок та робить непотрібною конкуренцію. Традиційний маркетинговий підхід компаній називається «червоний океан», оскільки він насичений кров'ю вбитих конкурентів. У книзі пояснюється, що не варто робити вибір між різноманіттям товару для різних ніш і низькою ціною (концепція Майкла Портера), радше треба застосовувати ці дві переваги разом у нових сегментах ринку.

Критика

[ред. | ред. код]

Теорію «блакитних океанів» критикували за те, що вона показує лише успішні історії, а кількість невдалих спроб застосувати її не досліджена. Деякі твердження книги сумнівні, наприклад, про падіння рівня злочинності у Нью-Йорку після зміни керівництва поліції у 1994 році.

У книзі були використані напрацювання інших теорій, наприклад Шість сигма, і успіх саме «блакитних/червоних океанів» приписують вдалій метафорі, що гарно запам'ятовується.

Видання українською

[ред. | ред. код]

Українською мовою у перекладі Ігоря Андрущенка книга вийшла у видавництві КСД під назвою «Стратегія Блакитного Океану. Як створити безхмарний ринковий простір і позбутися конкуренції» в 2016 році.[1]

Примітки

[ред. | ред. код]
  1. Р. Моборн та ін.. Стратегія Блакитного Океану - Книжный Клуб. Клуб Семейного Досуга. Книжный интернет-магазин. КСД. Книжный Клуб. Клуб Семейного Досуга. Книжный интернет-магазин. КСД. Архів оригіналу за 28 березня 2017. Процитовано 27 березня 2017.

Джерела

[ред. | ред. код]
  • Kim, W.C.; Mauborgne, R. (2005). Blue Ocean Strategy: How to Create Uncontested Market Space and Make the Competition Irrelevant. Boston: Harvard Business School Press. ISBN 978-1591396192.