Танта

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Танта
طنطا
Основні дані
Країна Єгипет Єгипет
Губернаторство Гарбія
Населення 1 100 тис. осіб
Часовий пояс UTC+2
Географічні координати 30°47′ пн. ш. 31°00′ сх. д. / 30.783° пн. ш. 31.000° сх. д. / 30.783; 31.000Координати: 30°47′ пн. ш. 31°00′ сх. д. / 30.783° пн. ш. 31.000° сх. д. / 30.783; 31.000
Карта
Танта (Єгипет)
Танта
Танта
Мапа

Танта (араб. طنطا‎) — місто в Єгипті, у губернаторстві Гарбія. Враховуючи передмістя, Танта — 5-те найбільше місто Єгипту (із агломерацією, населення — 1 млн осіб). Без передмість місто займає 10-те місце за чисельністю населення — 433 779 осіб[1].

Розташоване на північ за 94 кілометри від столиці і 130 на південний схід від Александрії. Це столиця і культурний центр губернаторсва Гарбія. У місті виготовляють відомі на всю країну солодощі до єгипетських фестивалів на маулід.

Історія[ред. | ред. код]

Поряд з містом розташовано невелике село Хорсет, відоме ще з часів Давнього Єгипту і назване на честь богів Хора і Сета.

Культура[ред. | ред. код]

У Танті проходять щорічні свята на честь Ахмеда Аль-Бадауї, шанобливого суфія, діяча 13го століття, який заснував особливий напрям в ісламі Бадауїйя і був похований в головній мечеті міста, — Ес-Сейїд Аль-Бадауї. На свята, які тривають 8 днів, з'їжджається близько 2 млн мусульман зі всіх частин Єгипту та інших арабських країн.

Колекції Тантського музею містять експонати з часів фараонів до наших днів.

Освіта[ред. | ред. код]

У 1963 було засновано університет, спочатку — філія Александрійського університету, був лише медичний факультет.

Економіка[ред. | ред. код]

Значний сільськогосподарський центр. Вирощування тютюну, бобових, фінікової пальми, цитрусових.

Центр бавовняно-волоконної промисловості. Текстильна, шкіряна і харчова промисловість. Виробництво кондитерських виробів.

Основний залізничний вузол дельти.

Клімат[ред. | ред. код]

Клімат жаркий, але, завдяки великому числу штучних і природних каналів, вологий. Опади рідкісні, в основному в грудні і січні. На початку весни трапляються піскові бурі хамасин, хоча і не такі потужні, як в Каїрі.

Населення[ред. | ред. код]

Динаміка зросту кількості населення:

Див. також[ред. | ред. код]

Джерела[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]