Тоні Чурський

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Ф
Тоні Чурський
Особисті дані
Повне ім'я Антон Чурський
Народження 13 червня 1953(1953-06-13) (71 рік)
  Нью-Вестмінстер, Британська Колумбія, Канада
Зріст 178 см
Громадянство Канада Канада
Позиція воротар
Інформація про клуб
Поточний клуб завершив кар'єру
Юнацькі клуби

1969—1970
Канада «Ванкувер Кроация»
Канада «Ванкувер Спартанс»
Канада «Університет Саймона Фрейзера»
Професіональні клуби*
Роки Клуб І (г)
1976—1978 США «Сіетл Саундерз» 80 (-108)
1979 США «Каліфорнія Серф» 4 (-3)
1979 США «Чикаго Стінг» 18 (0)
1980—1982 Канада «Торонто Бліззард» 56 (0)
Професіональні клуби (футзал)
Роки Клуб І (г)
1983—1985 США «Такома Старс» 27 (0)
Національна збірна
Роки Збірна І (г)
1973—1981 Канада Канада 19 (0)

* Ігри та голи за професіональні клуби
враховуються лише в національному чемпіонаті.

Антон „Тоні“ Чурський (англ. Tony Chursky; нар. 13 червня 1953, Нью-Вестмінстер, Британська Колумбія, Канада) — канадський футболіст українського походження, воротар.

Клубна кар'єра

[ред. | ред. код]

Народився в Нью-Вестмінстері, Британська Колумбія, в родині етнічних українців. Зростав у Ванкувері, навчався в Університеті Саймона Фрейзера, де отримав науковий ступінь з англійської літератури.

У 1976 році приєднався до «Сіетл Саундерз» з Північноамериканської футбольної ліги (NASL), де продемонстрував найкращий результат серед воротарів ліги. Незважаючи на це, не отримав жодного офіційного визнання, як потрапляння до Команди всіх зірок або звання Новачок року. Відігграв три сезони за «Сіетл Саундерс». У січні 1979 року його обміняли в «Каліфорнії Серф» на Ела Троста. По ходу вище вказаного сезону «Серф» відпустили його вільним агентом до «Чикаго Стінг». Зрештою, Тоні опинився в «Торонто Бліззард». Зіграв у 145 матчах регулярного сезону NASL та 11 поєдинках плей-оф, включаючи Soccer Bowl 1977 проти «Нью-Йорк Космос». Незважаючи на видатну кар'єру, запам'ятався багатьом помилкою, яка в серпні 1977 року призвела до першого голу за «Космос» Пеле у фінальному матчі у воротах «Саундерс». Чурський відбив удар, потім поклав м'яч на землю і почав дриблювати у бік своїх воріт. Форвард Космоса Стів Гант кинувся на Чурського, який через те, що був глухий на одне вухо, не чув підказок одноклубників. Гант відібрав м'яч, провів його до воріт Сієтла, переслідувався Чурським, та відзначився першим голом у матчі. «Саундерс» зрівняли рахунок перед перервою. Після цього Джорджо Кіналья відзначився голом, й допоміг «Космос» виграти матч у другому таймі. Найкращим шансом «Саундерс» зрівняти рахунок був удар низои Стіва Баттла, який пройшов повз ворота.

Тоні принаймні два сезони грав на професіональному рівні у футзальній MISL за «Такома Старс».

Кар'єра в збірній

[ред. | ред. код]

1 серпня 1973 року, ще будучи невідомим аматором, зробив вражаючий дебют у воротах збірної Канади в програному (1:3) поєдинку проти Польщі в Торонто. Згодом провів 19 матчів за національну збірну. Востаннє футболку національної команди одягав 14 жовтня 1981 року в переможному (2:1) поєдинку проти Гваделупи в Пуент-а-Пітр. У перерві він замінив Тіно Леттьєрі.

Також був одним з гравців збірної Канади на Панамериканських іграх 1975 року[1].

Особисте життя

[ред. | ред. код]

Його син Алекс Чурський нині є помічником тренера з легкої атлетики в Університеті Сіетла[2], виступав за молодіжну збірну Канади.

Після завершення футбольної кар'єри викладав і тренував студентську команду в Академії Чарльза Райта в Такомі, штат Вашингтон. Він також працював учителем англійської мови в ENS (Emirates National School).

Письменницька кар'єра

[ред. | ред. код]

У 2019 році він був співавтором Саундерс разом; «Друзі назавжди» зі своїм другом і напарником по «Сіетл Саундерс» Адріаном Вебстером[3].

Примітки

[ред. | ред. код]
  1. Pan-American Games 1975 (Mexico) - Match Details (англ.)
  2. Alex Chursky Biography - Seattle University Redhawks Athletics. Архів оригіналу за 11 липня 2011. Процитовано 18 лютого 2009.
  3. Chursky, Tony and Adrian Webster, Sounders Together; Friends Forever, 2019

Посилання

[ред. | ред. код]