Hystrix pumila

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
(Перенаправлено з Їжатець філіпінський)
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Hystrix pumila
Біологічна класифікація редагувати
Царство: Тварини (Animalia)
Тип: Хордові (Chordata)
Клада: Синапсиди (Synapsida)
Клас: Ссавці (Mammalia)
Ряд: Мишоподібні (Rodentia)
Родина: Їжатцеві (Hystricidae)
Рід: Їжатець (Hystrix)
Вид:
H. pumila
Біноміальна назва
Hystrix pumila

Їжатець філіппінський (Hystrix pumila) — вид гризунів із родини їжатцеві (Hystricidae) роду Їжатець (Hystrix).

Морфологія

[ред. | ред. код]

Загальна довжина: 49–60 см. Довжина хвоста: 4–11 см. Вага: 3,8–5,4 кг.

Щільно покритий шипами по всьому тілу. Тварина від темно-коричневого до чорного кольору на верхній частині тіла, блідіша з боків, і білувата на нижніх частинах. Короткий хвіст має спеціалізовані шипи, або «голки», які є порожніми поблизу вершини. Коли вони вібрують то виробляють брязкання. Цей їжатець має дуже маленькі очі й вуха. Передні кінцівки мають чотири добре розвинені пальці, кожен з товстим кігтем, задні ноги мають п'ять пальців. Всі кінцівки покриті грубими щетиноподібними волосками.

Середовище проживання

[ред. | ред. код]

Ареал цього виду їжатця обмежений філіппінськими островами Палаван та Бусуанга. Мапу поширення див. тут: [1] [Архівовано 25 січня 2010 у Wayback Machine.]. Зустрічається в низинних первинних і вторинних лісах.

Стан популяцій

[ред. | ред. код]

Вид визнано МСОП як "вразливий" на основі прогнозу того, що популяція буде згасати більш ніж на 30% протягом найближчих трьох поколінь. Така оцінка базується на темпах втрати лісів, і також на оцінках вилучення з природи їжатців для утримання як домашніх тварин та загалом для торгівлі дикими тваринами, що підтверджують і результати недавніх досліджень щодо згасань популяцій в Палавані (за [2]). Ці оцінки зроблено 2008 року. Попередній статус за МСОП: 1996 рік – "Lower Risk/least concern".

Поведінка

[ред. | ред. код]

Живиться рослинною їжею. Активність проявляє в нічний час. Протягом дня спочиває у земляних печерах, скельних тріщинах і під деревами, що впали; часто по дві, рідко по одній чи три тварини на одне лігво; погано лазить по деревах.

Народжують одного або двох дитинчат, після періоду вагітності близько 100 днів.

Джерела

[ред. | ред. код]

Примітки

[ред. | ред. код]
  1. (англ.) Heaney, L., Balete, D., Rosell-Ambal, G., Tabaranza, B., Ong, P. & Widmann, P. (2008). Hystrix pumila. 2008 Червоний список Міжнародного союзу охорони природи. МСОП 2008. Переглянуто 5 січня 2009.
  2. сайт МСОП. Архів оригіналу за 25 січня 2010. Процитовано 26 липня 2011.