Александр Вендт

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Александр Вендт
нім. Alexander Wendt
Народився 12 червня 1958(1958-06-12)[1] (65 років)
Майнц, ФРН[2]
Країна  США
 Німеччина
Діяльність політолог, викладач університету
Alma mater Міннесотський університет
Макалестерський коледжd
Галузь міжнародні відносини
Заклад Єльський університет
Чиказький університет
Науковий керівник Реймонд Дюваль
Відомі учні Ерік Рінгмар
Аспіранти, докторанти Erik Ringmard
Нагороди
Особ. сторінка psweb.sbs.ohio-state.edu/faculty/wendt/

Александр Вендт (нар. 12 червня 1958, Майнц, Німеччина) — політичний науковець і один з головних дослідників соціального конструктивізму у галузі міжнародних відносин.

Біографія[ред. | ред. код]

Александр Вендт народився в 1958 році в Майнці, Західна Німеччина. Навчався в середній школі в Сент-Пол, штат Міннесота і вивчав політичні науки і філософію в Макалестерському коледжі, перш ніж отримати ступінь доктора філософії з політології в Міннесотському університеті в 1989 році. Його науковим керівником був Реймон Дюваль. Вендт викладав в Єльському університеті з 1989 по 1997 рік, в Дартмутського коледжі з 1997 по 1999 р., в Чиказькому університеті з 1999 по 2004 рік, і на даний час є професором міжнародної безпеки в Університеті штату Огайо. Він одружений з Дженніфер Мітцен, також є членом політологічного факультету Університету штату Огайо. На даний час він працює над двома проектами: аргументи на користь неминучості світової держави, і дослідження можливих наслідків квантової механіки для соціальної науки.

Соціальна теорія міжнародної політики[ред. | ред. код]

Найбільш широко цитованою роботою Вендта на сьогоднішній день є соціальна теорія міжнародної політики (преса Кембриджського університету, 1999 р.), яка спирається і виходить за рамки його статті «Анархія це те, що з неї роблять держави» (1992 р.). Соціальна теорія міжнародної політики є відповіддю на працю Кеннета Уолтца «Теорія міжнародної політики» (1979 р.), канонічного тексту неореалістичного школи.

Квантовий розум і суспільні науки[ред. | ред. код]

Книга Вендта Квантовий Розум і Суспільні науки (преса Кембриджського університету, 2015 р.)розглядає перетин між квантовою фізикою і суспільними науками. Він виступає за панпсихізм і квантову свідомість з точки зору неспеціаліста. 

Редакторська діяльність[ред. | ред. код]

Вендт є співредактором журналу «Міжнародна Теорія».

Примітки[ред. | ред. код]