Артур Дент

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Артур Дент (англ. Arthur Dent) – персонаж серії романів «Путівник по Галактиці» британського письменника Дугласа Адамса. Разом з Фордом Префектом зміг покинути Землю просто перед її знищенням. До знищення планети жив у передмісті Лондона і працював на місцевій радіостанції.

Поневіряння[ред.ред. код]

Усвідомивши, що Земля знищена Артур мимоволі стає космотуристом, подорожуючи у компанії бетельгейзіанця Форда Префекта. Форд запхав Артуру у вухо рибку-транслятор, яка перекладатиме для нього мову інопланетян. Разом вони зустрічають ще одну землянку, Тріціан (Тріліан) Макміллан, яка в компанії Президента Галактики - Зафода Бібльброкса шукає Одвічне Питання. Артур та Форд приєднуються до них і разом рушають на пошуки планети Магратея.

Дочка[ред.ред. код]

У книзі „В цілому сумирна“ Артур з’ясовує, що „Банки ДНК“ щедро платять за зразки його ДНК. З їх допомогою він може подорожувати першим класом між планетами. У цей час Тріліан, вирішивши завести дитину, використовує його сперму з банків і народжує дівчинку на ім’я Випадкова (Random). Одного дня Тріліан лишає разом дочку і батька, але вони не знаходять спільної мови і Випадкова тікає у пошуках матері.

Виконавці ролі[ред.ред. код]

У радіо- та телеверсії роману роль Артура зіграв Саймон Джонс. У постановці 1979 року був задіяний Кріс Ленгхем. У кінофільмі роль Артура віддали Мартіну Фрімену.