День рушника

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Святково прикрашена вулиця Інсбрука (2005)

День рушника — неофіційне свято, що відзначається щороку 25 травня прихильниками книжок Дугласа Адамса. У цей день поціновувачі «Путівника по Галактиці» носять із собою рушник, який, як відомо є найнеобхіднішою річчю для мандрівника автостопом. Уперше День рушника було відзначено у 2001 році через 2 тижні після смерті Адамса[1]. У своєму романі «Автостопом по галактиці» Адамс описав рушник як незамінну для автостопника річ.

«Путівник» присвячує рушникам цілий розділ. «Рушник, - сказано там, - мабуть, найнеобхідніший предмет в побуті туриста. Багато в чому його цінність визначається практикою: в нього можна загорнутися, подорожуючи холодними Лунами Бети Яглана; їм можна накритися, як ковдрою, ночуючи під зірками, що ллють червоне світло на пустельну планету Какрафун; на ньому зручно лежати на піщаних пляжах Сантрагінуса, насолоджуючись п'янкими ароматами моря; його зручно використовувати як пліт, спускаючись повільними, важкими водам річки Метелик; їм можна розмахувати, подаючи сигнали лиха, а можна і намочити його для рукопашної сутички, або обмотати їм голову, щоб не вдихати отруйні гази або уникнути погляду Кровожерного Твариножука з Трааля (разюче дурна тварюка, яка вважає, що якщо ви її не бачите, то і вона вас не бачить; на рідкість тупа, але виключно кровожерлива); ну і зрештою, ви цілком здатні їм витиратися, якщо, звичайно, рушник досить чистий.

Однак набагато важливіше психологічне значення рушники. З нез'ясовних причин, коли страг (НЕ автостопник) дізнається, що у автостопника є з собою рушник, то автоматично передбачає наявність зубної пасти, фляги, компаса, мотка мотузки, плаща, скафандра і т. д і т. п. Більш того, страг з радістю позичить туристу будь-який з названих або не зазначених предметів, "що загубилися" в дорозі. В очах страга людина, яка об'їздила Галактику вздовж і впоперек, перенесла найтяжкі негоди, з честю вийшла з відчайдушних ситуацій і зберегла при цьому свій рушник, безумовно, заслуговує найбільшої поваги ».

Інші можливі дати: 11, лютого (42-й день року), 11 березня (День народження Адамса), 2 квітня (4/2, якщо використовувати американську систему запису дат) або 4 лютого (4/2 за британською системою записи дат), 11 травня (день смерті Адамса), 22 червня (42-й день після його смерті) і 18 жовтня (42-й четвер року його смерті).

Поява[ред.ред. код]

Початок Дню рушники поклало повідомлення під заголовком «Towel Day: A Tribute to Douglas Adams», опубліковане 14 травня 2001 року на «Binary Freedom», на форумі, що недовго проіснував, з відкритого програмного забезпечення.

<...> Дугласа Адамса буде не вистачати всім його шанувальникам по всьому світу. Щоб всі шанувальники могли віддати данину його генію, пропоную відзначати день через два тижні після його смерті (25 травня 2001 г.) як «День рушника». Всім шанувальникам Дугласа Адамса пропонується в цей день носити з собою рушник.

Нехай рушник буде на видноті - використовуйте його як тему для розмови, щоб ті, хто ніколи не читав «Автостопом по галактиці», пішли і знайшли собі екземпляр. Рушник можна обернути навколо голови, використовувати в якості зброї, просочити поживними речовинами - все, що завгодно! <...>

Оригінальний текст (англ.)

Виноски[ред.ред. код]

  1. Kornblum, Janet (2001-05-24). «Hitchhiker, grab your towel and don't panic!». USA Today. Процитовано 2008-02-26.