Нетбук

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Нетбук (англ. netbook) — невеликий мобільний комп'ютер (ноутбук), основне призначення котрого полягає в доступі до Інтернету та роботі з офісними програмами. Нетбуки відрізняються компактними розмірами (діагональ екрану 7—10 дюймів чи 17,7—25,8 см), невеликою вагою, низьким рівнем споживання електроенергії та відносно невисокою вартістю. Щоб уможливити щонайменші габарити та вагу, нетбуки зазвичай не обладнані дисководами для читання/запису оптичних дисків.

Дані пристрої займають проміжне положення між мобільними інтернет-пристроями (MID) та Handheld PC «знизу» та субноутбуками «зверху». Від UMPC нетбуки відрізняються застосуванням звичайних екранів, нечутливих до дотику.

Компанія Psion Teklogix, має певні претензії щодо використання терміну, адже саме так netBook, називався міні-ноутбук Psion випущений у 1999 році. Тоді пристрій не здобув популярності.[1]

У 2009 році біля третини нетбуків постачалися в роздрібні мережі з передвстановленою системою Linux.[2][3]

Програмне забезпечення[ред.ред. код]

В нетбуках використовуються різні ОС на базі GNU/Linux (наприклад, Eeebuntu та Ubuntu Netbook Remix), Windows XP Home Edition та Windows Vista Home Basic (в деяких випадках — Windows Vista Business), а з недавніх пір і Windows 7 Starter Edition, хоча користувач може встановити сам будь-яку ОС.

Спеціально для виробників дуже дешевих комп'ютерів (англ. ultra-low cost personal computers) корпорація Microsoft дозволила встановлення Windows XP до 30 червня 2010 року.[4] Однак комп'ютери, призначені для встановлення, повинні відповідати ряду вимог:[5]

Приклади нетбуків[ред.ред. код]

Типові представники класу нетбуків — портативні комп'ютери серій Acer Aspire one, ASUS Eee PC, Dell Mini, Lenovo Ideapad, Samsung тощо.

Виноски[ред.ред. код]

Див. також[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]