Псевдоскоп

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Псевдоскоп (грец. Pseudoscope, від pseudos — оманливий, и skopein — дивитись) — оптичний прилад, побудований у 1852 році англійським фізиком Уітстоном, що створює зворотну перспективу.

Це означає, що ближні точки простору переходять в дальні, а дальні в ближні. Рельєф «вивертається з ніг на голову» — опукле здається увігнутим і навпаки. Якщо ж дивитися, наприклад, на обличчя людини (або маску з будь-якого боку), то воно буде завжди звичайним з-за інерційності сприйняття (звички), добре закріпленої попереднім досвідом. Псевдоскоп використовують у психологічних дослідах по зоровому сприйняттю для вивчення оптичної ілюзії сприйняття глибини.

У дзеркальному псевдоскоп використовується система дзеркал (зазвичай з чотирьох дзеркал , але достатньо і двох ), що дозволяє перенаправити світло, що надходить в очі людини . Світло перенаправляється таким чином , що в праве око надходить світло , який повинен надходити в лівий і навпаки. Зображення за допомогою дзеркального псевдоскоп виходить не дзеркальне . Псевдоскопіческій ефект досягається за допомогою зміни знака диспаратности сетчаток і додатково посилюється збільшенням базису зору , тобто відстань між зіницями , звичайно рівне від 56 мм до 72 мм збільшується відповідно до конструкції .

У конструкції призматичного псевдоскоп використовуються прямокутні рівнобедрені призми або призми Дове . Таким чином , в кожне око людини надходить інвертований зліва - направо дзеркально перевернений світло. Зображення, що отримується призматичним псевдоскоп , дзеркальне , а псевдоскопіческій ефект досягається за допомогою зміни знака диспаратности сетчаток і вибору правильної позиції спостерігача.


Псевдоскоп,Pseudoscope