Підгрушний Григорій Петрович

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Підгрушний Григорій Петрович
Народився 25 квітня 1959(1959-04-25) (65 років)
Вільшана,
Черкаська область
Країна Україна Україна
Національність українець
Alma mater Київський національний педагогічний університет ім. М. Драгоманова
Галузь розвиток регіонів та міст, проблеми просторової організації суспільства
Заклад Інститут географії НАН України
Вчене звання професор
Науковий ступінь доктор географічних наук

Підгру́шний Григо́рій Петро́вич (25 квітня 1959 року) — доктор географічних наук, завідувач відділу суспільно-географічних досліджень Інституту географії НАН України, професор кафедри містобудування Київського національного університету будівництва та архітектури та кафедри економічної і соціальної географії Київського національного педагогічного університету ім. М. П. Драгоманова.

Біографія[ред. | ред. код]

Народився 25 квітня 1959 року в селищі Вільшана на Черкащині. У 1983 р. закінчив з відзнакою природничо-географічний факультет Київського державного педагогічного інституту ім. О.Горького (нині Київський національний педагогічний університет ім. М. Драгоманова). Працював учителем географії.
З 1986 року його професійна діяльність пов'язана з Інститутом географії НАН України, де він навчався в аспірантурі, а після її закінчення пройшов шлях від інженера до завідувача відділу. У 1990 р. захистив кандидатську, а в 2007 р. — докторську дисертацію.

Наукова діяльність[ред. | ред. код]

Григорій Підгрушний є автором понад 200 публікацій на теми проблем просторової організації суспільства, стадійно-еволюційного розвитку регіонів та міст, формування полюсів соціально-економічного зростання тощо. У науковому доробку атлас «Україна. Промисловість та інвестиційна діяльність», виданий у 2003 році. Крім цього, розроблені ним тематичні карти увійшли до Національного атласу України та цілої низки тематичних атласів. Брав участь в розробці Генеральної схеми планування території України (2002 р.) та Республіки Казахстан (2013 р.).Розробки та результати досліджень автора увійшли до схем планування територій багатьох регіонів держави та Генеральних планів міст України.

Джерело[ред. | ред. код]