Краугантинг: відмінності між версіями

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
[неперевірена версія][неперевірена версія]
Вилучено вміст Додано вміст
Orestsero (обговорення | внесок)
Немає опису редагування
Orestsero (обговорення | внесок)
Немає опису редагування
Рядок 1: Рядок 1:
'''Кроухантери''', '''Кроухантинг''' (англ. Crow — ворона, hunting — полювання) — термін, що означає «полювання на ворон». Кроухантерами називають людей, які відстрілюють з пневматичної зброї в населених пунктах [[ворона | ворон]], [[грак]]ів, [[галка | галок]], [[чайка | чайок]], [[голуб]]ів та інших великих птахів. Головним чином це — в основному багаті молоді чоловіки, які на особистих автомобілях роз'їжджають по міських [[парк]]ах і [[звалище | звалищах]] і розстрілюють птахів заради розваги з вікна автомобіля. Потім вони фотографують убитих ними птахів і вихваляються цим на своїх [[сайт]]ах в [[Інтернет]]і.
'''Кроухантери'''<ref>Всі матеріали цієї сторінки подано співробітниками Київського еколого-культурного центру (КЕКЦ)</ref>, '''Кроухантинг''' (англ. Crow&nbsp;— ворона, hunting&nbsp;— полювання)&nbsp;— термін, що означає «полювання на ворон». '''Кроухантерами''' називають людей, які відстрілюють з пневматичної зброї в населених пунктах [[ворона | ворон]], [[грак]]ів, [[галка | галок]], [[чайка | чайок]], [[голуб]]ів та інших великих птахів. Головним чином це&nbsp;— в основному багаті молоді чоловіки, які на особистих автомобілях роз'їжджають по міських [[парк]]ах і [[звалище | звалищах]] і розстрілюють птахів заради розваги з вікна автомобіля. Потім вони фотографують убитих ними птахів і вихваляються цим на своїх [[сайт]]ах в [[Інтернет]]і.


== Історія кроухантингу ==
== Історія кроухантингу ==

Версія за 19:17, 10 травня 2013

Кроухантери[1], Кроухантинг (англ. Crow — ворона, hunting — полювання) — термін, що означає «полювання на ворон». Кроухантерами називають людей, які відстрілюють з пневматичної зброї в населених пунктах ворон, граків, галок, чайок, голубів та інших великих птахів. Головним чином це — в основному багаті молоді чоловіки, які на особистих автомобілях роз'їжджають по міських парках і звалищах і розстрілюють птахів заради розваги з вікна автомобіля. Потім вони фотографують убитих ними птахів і вихваляються цим на своїх сайтах в Інтернеті.

Історія кроухантингу

Рух кроухантерів зародився в середині 2000-х років на російських збройових сайтах, що належать виробникам і торговцям зброєю, і являв собою вдалий комерційний проект зацікавлених в рекламі і продажу зброї комерсантів. На початку 2010-х років рух кроухантерів (як і споріднений йому рух догхантерів) почав поширюватися в Україні.

Історичні приклади

Незважаючи на те, що рух кроухантерів з'явився зовсім недавно, історія знає чимало прикладів, коли навіть відомі люди розважалися вбивством ворон. Російський імператор Микола ІІ любив стріляти ворон під час прогулянок, про що хвалився у своєму щоденнику. Відомий російський письменник і, здавалось би, природолюб, Іван Тургенєв зазвичай стріляв ворон з рушниці, зручно розташувавшись в кріслі біля дверей свого будинку[2].

Правові проблеми

Стаття 33 Закону України «Про мисливське господарство та полювання» дозволяє відстріл ворон тільки за спеціальними дозволами і тільки в межах мисливських угідь[3]. Стаття 89 Кодексу України Про адміністративні правопорушення кваліфікує дії кроухантерsв як жорстоке поводження з тваринами[4].

Проблеми безпеки населення

Стрільба з пневматичної зброї по воронах та інших птахах у населених пунктах нерідко призводить до поранення міських жителів[5].

Етичні проблеми

Регулювання чисельності диких тварин має відбуватися силами спеціальних комунальних служб, а зовсім не добровольцями-аматорами. Практика кроухантингу сприяє зростанню жорстокого поводження з тваринами і біоксенофобіі в суспільстві. Це твердження стосується не тільки до кроухантерів, що знищують ворон та інших великих птахів у містах, а й до мисливців, які легально винищують ворон, сорок, граків і сойок в мисливських угіддях[6]. Як правило, кроухантери стріляють ворон заради розваги, хоча на словах прикривають свої аморальні дії боротьбою з «шкідниками».

— «Мені особисто все одно, в яку живність стріляти, — пише на сайті кроухантерів Long Trong, — моя гвинтівка кішку з 30 метрів розривала на шашлик, так я всіх кішок у дворі винищив. Коли „смугасті“ закінчилися, пішли ворони».

Вбивці хижих птахів, або фолькхантери

У населених пунктах існує ще одна група «хантерів», що спеціалізується на відстрілі хижих птахів, в основному яструбів і соколів. До цієї групи «хантерів» належать голуб'ятники, що незаконно знищують хижих птахів за допомогою стрільби з пневматичних і мисливських рушниць, а також отрут і пасток з капканами[7]. Київським еколого-культурним центром у 2010–2012 роках було затримано кілька голуб'ятників, що відстрілювали хижих птахів, а також знищено 10 пасток на цих птахів.

Див. також

Ресурси Інтернету

  • Садисти -голуб'ятники знищують хижих птахів [1]

Подивіться на них і запам'ятайте цих людей — вже завтра вони можуть поцілити у вас

Примітки

  1. Всі матеріали цієї сторінки подано співробітниками Київського еколого-культурного центру (КЕКЦ)
  2. Борейко В. Е. Этика и практика охраны биоразнообразия. — К.КЭКЦ, 2008. — 360 с.
  3. Закон України «Про мисливське господарство та полювання»
  4. Кодекс України про адміністративні правопорушення
  5. Все про кроухантерів, кроукіллерів та інших зоо-садистів, http://anti-hunter.blogspot.com/2009/10/blog-post_7089.html
  6. Коновальчук В. Отстрелом ворон занимаюсь более 20 лет // Охотник. — 2007. — № 22. — С. 63.
  7. Борейко В. Звериный оскал голубеводов, http://ecoethics.ru/zverinyiy-oskal-golubevodov/