Іграшка (фільм)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Jump to navigation Jump to search
Іграшка M:
Le Jouet
Affiche Jouet 1976 1.jpg
Жанр Комедія
Режисер Франсіс Вебер
Продюсер Ален Пуаре
Сценарист Франсіс Вебер
У головних
ролях
П'єр Рішар
Мішель Буке
Шарль Жерар
Оператор Етьєн Бекке
Композитор Володимир Косма
Кінокомпанія Gaumont
Тривалість 92 хв.
Мова французька
Країна Франція Франція
Рік 1976
IMDb ID 0074720

«Іграшка» (фр. Le jouet) — французька кінокомедія 1976 року. Режисер — Франсіс Вебер. У головних ролях — П'єр Рішар, Мішель Буке, Фабріс Греко.

Сюжет[ред.ред. код]

Франсуа́ Перре́н (П'єр Рішар) — безробітний журналіст. Після багатьох місяців пошуку роботи йому вдається влаштуватися в газету «France Hebdo». Першим серйозним завданням Перрена стало написання статті про магазин іграшок, що належить, як і сама газета, мільйонерові П'єру Рамбаль-Коше. Господар править своєю імперією як диктатор, глибоко зневажаючи всіх підлеглих (наприклад, наказує звільнити одного журналіста тільки за те, що у нього вологі руки), але при цьому лицемірно називає всіх «сім'єю».

У магазині Перрен потрапляє на очі синові мільйонера, Еріку, якого привели купувати іграшки за хорошу поведінку. Хлопчик безапеляційно заявляє, що хоче саме його як іграшку. Перрен протестує, але його все ж вмовляють оселитися на деякий час у будинку мільйонера. Однак при всій принизливості такої ролі Перрен сповнений почуття власної гідності. Граючи з Еріком і одночасно пізнаючи його ближче, журналіст розуміє, що ситуація не така однозначна, як здається на перший погляд.

Пізніше, завдяки одкровенню Бланка, Перрен дізнається, що хлопчик глибоко самотній, у нього існують проблеми, пов'язані з розривом батьків і лицемірним характером батька. Перрен все-таки зумів подружитися з дитиною і показав йому всю егоїстичність і негідність його поведінки і поведінки його батька. Однією з розваг Перрена та Еріка стає випуск сатиричної «газети», що дратує Рамбаля-Коше-старшого, проте викликає в ньому мимовільну повагу до Перрена.

В результаті малий Ерік віддає перевагу Франсуа перед батьком.

У ролях[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]