Ідіограма

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Ідіограма 3-ї хромосоми людини

Ідіограма є схематичним графічним засобом зображенням хромосом та позначення їх ділянок (комплексу поперечних міток).[1][2]

Використання[ред. | ред. код]

Термін ідіограма не слід плутати з терміном ідеограма, яким позначають символи, що являють собою конкретний об'єкт (наприклад ієрогліфи).

Ідіограма демонструє темні та світлі ділянки, якими позначають, відповідно, G- та R-комплекси поперечних міток в хромосомі (англ. G-banding, R-Banding). Ідіограми забезпечюють стандартизовані назви для ділянок хромосом. У людини цей термін складається з таких елементів: р для короткого плеча, q — для дового, цифрами позначають позицию, рахуючи від центромери.

Див. також[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]

  1. Graphodatsky AS, Trifonov VA, Stanyon R. (2011). The genome diversity and karyotype evolution of mammals . Mol Cytogenet. 12: 4—22. doi:10.1186/1755-8166-4-22. PMID 21992653.{{cite journal}}: Обслуговування CS1: Сторінки із непозначеним DOI з безкоштовним доступом (посилання)
  2. Величко М.В., Стефаник В.І. (2010). Григорій Андрійович Левитський – український цитогенетик та каріосистематик. Цитология и генетика. 44 (2): 71—76.