Інінтімей

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Інінтімей
Народився невідомо
Помер 240/242
Діяльність монарх
Титул цар Боспору
Термін 235—240/242 роки
Попередник Котіс III
Наступник Рескупорід V
Рід Тиберії Юлії
Батько Котіс III
Діти 1 син?

Тиберій Юлій Інінтімей Філоцезар Філоромей Евсеб (*Τιβέριος Ἰούλιος Iνινθιμηος Φιλόκαισαρ Φιλορώμαίος Eυσεbής, д/н —240/242) — цар Боспору у 235240/242 роках.

Життєпис[ред. | ред. код]

Походив з династії Тиберіїв Юліїв. Молодший син боспорського царя Котіса III. Після смерті батька і середнього брата Рескупоріда IV (можливо останнього повалив) у 235 році стає новим царем Боспору і тавроскіфів. З огляду на складне становище доволі швидко припинив карбування золотих монет, перейшовши на срібні та бронзові з зображенням Афродіти-Уранії або Астарти.

З самого початку вимушений був вести запеклі війні з аланськими кочовими об'єднаннями, які атакували Кримській півострів. Водночас були атаковані азійськими племенами якимись варварськими народами: одним з пізніх сарматських племен або германцями (напевне готами). Можливо оженився на готській принцесі задля стримання ворога. Відповідно до археологічних досліджень відомо, що в часи Інінтімея було зведено нові оборонні споруди навколо Танаїсу.

У цих війнах з варварами Інінтімей, незважаючи на усі військово-дипломатичні спроби, зазнавав поразок. У 239 році році було захоплене й сплюндроване важливе місто Горгіппія. Водночас між 238 та 240 роками війська Боспору зазнали нищівної поразки від аланів, які захопили степову частину Криму й сплюндрували Неаполь Скіфський. Ймовірно під час цього загинув або помер десь між 240 та 242 роками.

Йому наслідував Рескупорід V, якого різні дослідники вважають сином або небожем Інінтімея.

Герб[ред. | ред. код]

Тамга Інінтімея побудована на основі двох, майже ідентичних гачкоподібних елементів, з'єднаних короткою вертикальною лінією. На плитах, що присвячені перемогам Боспору, знак Інінтімея мав чітку геометризовану форму й виконаний ретельно.

Джерела[ред. | ред. код]