Інґеґерд Кнудсдаттер

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Інґеґерд Кнудсдаттер
Народилася 1080
Померла не раніше 1086
Країна  Данія
Титул принцеса
Рід Естрідсени
Батько Кнуд IV Святий[1]
Мати Adela of Flandersd[1]
Брати, сестри Cæcilia Knudsdatterd, Карл Добрий і William II, Duke of Apuliad
У шлюбі з Фольке Товстий
Діти Бенґт Снівіль

Інґеґерд Кнудсдаттер Данська, також знана як Інґерта[2] та Інґерд[3] (дан. Ingegerd af Danmark, Ingegerd Knudsdatter, швед. Ingegärd Knutsdotter av Danmark; 1080/1085 — невідомо) — данська принцеса, донька короля Данії Кнуда IV і королеви Адели[4]. Її вважають матір'ю-засновницею династії Б'єльбу, наступних шведських і норвезьких королів (починаючи з двох праправнуків)[5].

Після звільнення та вбивства її батька у 1086 році її мати покинула Данію та повернулася до Фландрії разом із сином Карлом, а Інґеґерд і її сестра Сесілія Кнудсдаттер пішли до Швеції за своїм дядьком по батьківській лінії Еріком I Данським і його дружиною Боеділь Турґотсдаттер, які стали їхніми прийомними батьками[4]. Обидві сестри вийшли заміж за шведських аристократів: Сесілія вийшла заміж за ярла Еріка, а Інґеґерд вийшла заміж за Фольке Товстого і стала матір'ю Бенґта Снівіля[4]. Відомо, що обидва ці шлюби відбулися у Швеції.

Ерік і Боеділь повернулися до Данії, коли Ерік став монархом у 1095 році. Її сестра Сесілія пізніше повернулася до Данії, але ніщо не свідчить про те, що Інгегерд зробила те саме[3].

Примітки[ред. | ред. код]

Джерела[ред. | ред. код]

  • Line, Philip (2007). Kingship and State Formation in Sweden: 1130 - 1290. Brill.