Авдонін

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Авдо́нін
Просійське прізвищеWD:
Оригінал мовою рос. Авдонин
Жіноча форма Авдоніна
Суфікс -ін (пошук)
Походить від рос. Авдий

Пошук сторінок

які починаються з
містять

у Вікіданих:посилання:

Авдо́нін — російське прізвище, яке утворене від церковного чоловічого імені Овдій.

Походження[ред. | ред. код]

Основою прізвища послужило церковне ім'я Овдій. Авдоня — одна з форм імені церковного імені Овдій (рос. Авдий або Авдей), яке в перекладі з давньоєврейської мови перекладається як «служитель Бога», «слуга Бога»; в грецькій мові це ім'я мало спохожіе значення: «милозвучна, що говорить»; «Слуга Господній». Тобто, Авдей — це розмовна форма канонічного імені Овдій.

Не виключено, що прізвище може бути утворена від інших канонічних імен — Авда, Авделай, Авдіес, Авдікій, Авдіфакс, Авдіісус, Ардон. Ймовірно також походження прізвища від канонічного імені Євдоким, яке в перекладі з грецького означає «славний»[1].

Це ім'я носив один з 12 малих пророків, який жив, ймовірно, за часів Навуходоносора, сповіщав загибель ідумеян ​​і сумував про загибель Юдеї.

Стародавні слов'яни вірили, що якщо дати дитині ім'я святого або великомученика, то життя його буде світлою, доброю чи важкою, тому що існує незримий зв'язок між ім'ям і долею людини.

Швидше за все, засновник роду Авдоніних був людиною з простого стану. Справа в тому, що прізвища, утворені від повної форми імені, мала в основному соціальна верхівка, знать, сім'ї, що користувалися в певній місцевості великим авторитетом. Таких представників сусіди шанобливо називали повним ім'ям, на відміну від інших станів, що кликали, як правило, зменшувальними, похідними, повсякденними іменами. Ардон, згодом отримав прізвище Авдонін[2].

Відомі носії[ред. | ред. код]


Примітки[ред. | ред. код]