Автоматизована система технологічної підготовки виробництва

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Автоматизо́вана систе́ма технологі́чної підгото́вки виробни́цтва, АСТПВ, CAM (англ. Computer-aided manufacturing) — підготовка технологічного процесу виробництва виробів, орієнтована на використання ЕОМ. Під терміном розуміються як сам процес комп'ютеризованої підготовки виробництва, так і програмно-обчислювальні комплекси, використовувані інженерами-технологами.

Українським аналогом терміну є АСТПВ — автоматизована система технологічної підготовки виробництва. Фактично ж технологічна підготовка зводиться до автоматизації програмування устаткування з ЧПК (2-координатні лазерні верстати) (3- і 5-координатні фрезерні верстати з ЧПК; токарні верстати, оброблювальні центри; автомати подовжнього точіння і токарно-фрезерної обробки; ювелірне і об'ємне гравіювання).

Програмне забезпечення: великі виробники[ред.ред. код]

Кращі 20 найбільших CAM програмного забезпечення компанії, за прямими доходами в 2015 році, впорядкований по глобальним доходам:


Інформаційні технології Це незавершена стаття про інформаційні технології.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.
  1. http://www.3ds.com/investors/earnings/earnings-details/fiscal-year-2015-quarter-4-and-full-year-2015/
  2. http://www.engineering.com/PLMERP/ArticleID/12946/PLM-This-Week-CIMdata-Report-Shows-Dassault-Systemes-is-a-PLM-Revenue-Leader-in-2015.aspx
  3. http://geometricglobal.com/media-section/2016-media-release/geometrics-revenues-grow-11-6-in-fy16/