Адікаві Пампа

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Адікаві Пампа
Народився902
Помер975
Діяльністьпоет
БатькоАбхірамарадеварая
МатиАббанаббе

Адікаві Пампа (* ಪಂಪ, 902 —941) — індійський середньовічний поет часів держави Західні Чалук'ї, винахідник стилю «чампу», що став зразком для майбутніх літературних творів мовою каннада. Його авторитет як автора віршів каннадою є дотепер великим.

Життєпис

[ред. | ред. код]

Походив з родини брамінів, що слідували джайнізму. Народився у містечку Аннігері. Дитиною разом з родиною перебрався на південь до міста Банавасі (сучасний штат Карнатака). Здобув гарну освіту: вивчив філософію джайнізму, ведичну літературу, музику, питання економіки, танці. З часом багато подорожував, а потім отримав запрошення від магарджі Арікесарі II з династії Західних Чалук'їв. За його видатні здібності магарджа надав Адікаві титул «Перший поет».

Творчість

[ред. | ред. код]

З усього доробку відомо про 2 твори: пурана «Адіпурана» («Початкова пурана»), яка присвячена подвижникам джайнізму, та поеми «Вікрамарджунавіджайя» («Перемога мужнього Арджуни») — вільний переказ «Махабхарати».

Пампа майстерно вплітає в сюжет своєї поеми події сучасної йому історії, а в образі Арджуни побічно зображує Арікесарі II.

Джерела

[ред. | ред. код]
  • Dr. Suryanath U. Kamat, A Concise history of Karnataka from pre-historic times to the present, Jupiter books, MCC, Bangalore, 2001 (Reprinted 2002)

Посилання

[ред. | ред. код]