Академічна година

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Академі́чна годи́на — це мінімальна облікова одиниця навчального часу. Тривалість академічної години становить 40…45 хвилин. Дві академічні години утворюють пару академічних годин.

Станом на листопад 2014 року нормотворець в сучасній освіті, скасува наказ Міносвіти, який надавав чітке тлумачення поняттю "академічна година". На сьогоднішній день, законодавець посилаючись на ст. 32 ЗУ "Про вищу освіту", надає навчальним закладам можливість самойстійно провадити свою діяльність на принципах автономії та самоврядуванні. А також самостійно визначати форми навчання та форми організації освітнього процесу. З огляду на норми законодавства, навчальні заклади можуть встановлювати самостійно тривалість "академічних годин" з урахуванням обраної та затвердженої навчальної програми.

Тому потрібно бути уважним !!! щодо кількості часу передбаченому одному навчальному заняттю.

Також ВНЗ зобов'язані оприлюднювати на офіційному веб-сайті, на інформаційних стендах та в будь-який інший спосіб інформацію про реалізацію своїх прав і виконання зобов’язань.

Але багато НЗ і подалі використовує "академічну годину" (тривалістю 40-45 хв.), як основу для планування та обліку лекцій, лабораторних, практичних та семінарських занять.

Джерела[ред.ред. код]

Освіта Це незавершена стаття про освіту.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.