Академія гебрейської мови

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Координати: 31°46′20″ пн. ш. 35°11′54″ сх. д. / 31.7723167° пн. ш. 35.1985306° сх. д. / 31.7723167; 35.1985306

Будинок академії - (Гиват Рам)

Академія гебрейської мови (івриту) (івр. הַאֲקָדֶמְיָה לַלָּשׁוֹן הַעִבְרִית‎) — головний орган вивчення, дослідження та регулювання національної мови Ізраїлюгебрейської (івриту). Академія була започаткована єврейським лінгвістом Еліезером Бен-Єгудою у 1920 р. на основі Комітету гебрейської мови. Офіційно Академія була заснована постановою Кнесету держави Ізраїль від 1953 р. Основним завданням академії було визначення мовних стандартів івриту: граматики, орфографії, правил транслітерації та пунктуації. Іншими функціями академії є дослідження мови та регулювання змін та нововведень у лексику мови.

Академія складається з 23 членів: лінгвістів, викладачів івриту, юдаїзму, біблійних студій, а також має у своєму складі поетів, письменників та перекладачів. Постанови та рішення Академії стосовно вжитку та норм мови іврит є обов'язковими для виконання в країні.

Основні завдання[ред.ред. код]

Згідно з офіційним актом заснування Академії, її основними завданнями визначені такі:

  • 1) Досліджувати та доповнювати мову іврит новими лексичними одиницями згідно з його історичною практикою.
  • 2) Вивчати історію і структуру мови.
  • 3) Розвивати мову, бути лідером у розповсюдженні мови у різних галузях ізраїльського суспільства, в повсякденному житті та академічній діяльності.

Див. також[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]